معرفی 10 ابزار بررسی بک لینک سایت

معرفی 10 ابزار بررسی بک لینک رایگان

10 ابزار کاملا رایگان بررسی بک لینک های سایت را به شما معرفی میکنیم تا به راحتی متوجه شوید چه سایت ها یا صفحاتی در وب به شما لینک داده اند، یا بک لینک های دریافتی سایت چه تعدادی هستند و چه کیفیتی دارند، کدام صفحات سایتتان بک لینک دریافت کرده اند. شمارش لینکهای دریافتی سایت و آنالیز کیفیت آنها از نظر اتوریتی، پیج رنک، اسپم اسکور و ده ها فاکتور دیگر، اهمیت زیادی دارد و تاثیر مستقیمی در رتبه یک سایت در گوگل می گذارد.

هر چه وب سایت بک لینک های با کیفیت بیشتری دریافت کند شانس بیشتری برای رسیدن به صفحه اول گوگل و قرار گرفتن در لینکهای صفحه اول جستجوی ارگانیک خواهد داشت. پس به دلیل نقش زیادی که بک لینک ها در سئو سایت دارند، استفاده از ابزارهای تحلیلی لینک و شمارش تعداد و بررسی کیفیت آنها ضروری است. با ابزارهایی که در این مطلب معرفی میکنیم، نه تنها میتوانید بک لینک سایت خود را بدست آورید، بلکه بک لینک رقبا را نیز استخراج میکنید و میتوانید با این روش سایتهای باکیفیت را شناسایی کنید و برای خودتان لینک جدید ثبت نمایید.

برخی از این ابزارها کاملا رایگان هستند. برخی نیاز به پرداخت اشتراک ماهیانه دارند، اما همان موارد نیز یک بخش آزمایشی رایگان در اختیار شما قرار میدهند که میتواند در یافتن و بررسی بک لینک ها به شما کمک کند. البته اگر نیاز به استفاده از سرویس های حرفه ای این ابزارها را دارید می توانید با پرداخت حق اشتراک بصورت کاملا حرفه ای و مانند یک متخصص سئو ، وب سایت خود را آنالیز کنید.

اما خوشبختانه، ابزارهای رایگان موجود هم در حد نیاز ما به یافتن لینکهای دریافتی سایت ، کمک میکنند و میتوان گفت سرویس های رایگان آنها نیز کافیست.

معرفی ابزارهای تحلیل و بررسی بک لینک ها

برای اینکه در سئو موفق شوید و نسبت به رقبای خود رتبه های بهتری کسب کنید، حتما باید از ابزارهای تحلیلی استفاده کنید. ابزارهای وبمستر به شما اطلاعات دقیقی میدهند و میتوانند ایرادات سایت را مشخص کنند. یکی از فاکتورهای مهم در سئو ، بک لینک ها هستند و آنالیز لینکهای دریافت شده یک دامنه کاملا ضروری است. به همین دلیل کاربران به دنبال ابزارهایی هستند که دقیق ترین اطلاعات بک لینک سایت خود و رقبا را کشف کنند. در کنار پیشنهاد مطالعه 7 ابزار مهم آنالیز سئو ما 10 ابزار زیر که اکثرا سرویس رایگان ارائه میکنند را به شما معرفی میکنیم:

ابزار openlinkprofiler

وب سایت openlinkprofiler.org ابزاری عالی و کاملا رایگان است که با وارد کردن آدرس هر سایتی در نوار جستجوی صفحه اصلی این سایت می توانید لیست به روز و کامل 1000 بک لینک اخیر دریافت شده دامنه را مشاهده و دانلود نمایید. تعداد کل دامنه هایی که از آنها بک لینک به سایت شما داده شده ، تعداد کل صفحات ، تعداد لینک های دریافتی صفحه اول سایت را مشخص میکند که در بهبود سئو و افزایش بکلینکهای باکیفیت سایت شما تاثیر دارد. این سایت فاکتور lis را معرفی کرده که برای تعیین کیفیت لینکها استفاده میشود و برای هر سایتی که این فاکتور بالاتر باشد، یعنی بک لینک موردنظر کیفیت بالاتری دارد.

ابزار بررسی بک لینک Semrush

وبسایت Semrush (به دلیل تحریم آی پی ایران برای وارد شدن به این سایت vpn یا فیلترشکن روشن کنید) یکی از ابزارهای پیشرو تجزیه و تحلیل سئو و وضعیت سایت است که میتواند آنلیز بک لینک ها را نیز با کیفیت بالایی ارائه دهد. این وبسایت هم سرویس های رایگان و هم پولی را فراهم نموده است.

سرویس آنالیز بک لینک های Semrush به کاربران امکان دسترسی به یک پایگاه داده بزرگ از بک لینک ها را می دهد. به گفته متخصصین این سامانه، پایگاه داده این وبسایت حاوی بیش از 43 تریلیون لینک است و هیچ رقیبی از این نظر توانایی رقابت با semrush را ندارد.

semrush ابزار بررسی بک لینک

برخی از هیجان انگیزترین ویژگی های ابزار تحلیل بک لینک Semrush عبارتند از:

 • به روز رسانی مداوم: به روز رسانی های لحظه ای و مداوم در گزارشها
 • ابزارهای ایجاد لینک: دسترسی به یک رابط برای مدیریت لینک سازی
 • ابزار بررسی کیفیت بک لینک: تجزیه و تحلیل دقیق بک لینک های اسپم و بی کیفیت
 • تجزیه و تحلیل بک لینک انبوه: تا 200 دامنه رقیب را تجزیه و تحلیل کنید

برای استفاده از طرح رایگان semrush   ابتدا در این سایت ثبت نام کنید، ایمیل خود را وریفای کنید و سپس میتوانید آدرس سایت موردنظر خود را برای انالیز لینکهای دریافت شده وارد کنید. سرویس رایگان به شما اجازه میدهد در روز ده سایت را تحلیل کنید.

در صورتیکه بخواهید تعداد وبسایت بیشتری را تحلیل کنید می توانید از سرویس های پولی استفاده کنید که از ماهانه 119 دلار شروع میشود.

ابزار بررسی بک لینک serpstat.com

وب سایت serpstat نیز از جمله نرم افزارهای سئو و سایتهایی است که ابزارهای کاملی برای آنالیز سئو سایت ارائه می دهد که یکی از آنها مربوط به تحلیل بک لینک هاست.

بررسی بک لینکهای سایت با serpstat

ابزارهای بررسی رتبه، کلمات کلیدی و حسابرسی وبسایت در serpstat وجود دارد که پس از عضویت میتوانید از آنها به منظور تحلیل سایت خود و وبسایت رقبایتان استفاده نمایید. این ابزار قابلیتهای زیر را دارد:

 • استخراج داده های بک لینک با یک کلیک
 • اطلاعات جمع اوری شده مربوط به بک لینک های سایت در 2 سال گذشته
 • بررسی استراتژی های بک لینک رقبا
 • امتیاز کیفی دامنه هایی که به سایت شما بک لینک داده را متوجه میشوید
 • تعیین صفحاتی که بیشترین لینک را دریافت کرده اند

وب سایت buzzsumo

وارد لینک buzzsumo شوید، سپس می توانید با عضویت در این سایت و استفاده از سرویس رایگان 30 روزه ، سایت خود را تحلیل کنید. در نسخه رایگان میتوانید تعداد و نوع بک لینک های دامنه اصلی سایت را استخراج کنید، همچنین سایتهایی که به شما لینک داده اند مشخص می شوند. برای برخورداری از امکانات بیشتر ناچار به تهیه نسخه پولی هستید. البته این وبسایت برای اهداف بازاریابی و تحلیل، بررسی و کشف محتوا کاربرد بیشتری دارد و میتوانید آن را برای سایر کاربردهایی که دارد نیز به خاطر داشته باشید.

آنالیز بک لینک با Ahref’s

وب سایت  Ahrefs نیز یکی دیگر از ابزارهای قدرتمند بررسی بک لینک سایت است. اطلاعات بیش از 29 تریلیون بک لینک شناخته شده و مربوط به 170 میلیون دامنه منحصر به فرد در این سایت در دسترس شماست و میتوانید علاوه بر تحلیل بکلینکهای سایت خود، سایت رقبا را نیز انالیز کنید.

ابزار بررسی لینک ahrefs

Ahrefs هر روز دیتابیس اطلاعاتی خود را با بررسی صفحات جدید به روز می کند. اگر بخواهید فقط بک لینک ها و سایت هایی که به یک وب سایت لینک داده اند را متوجه شوید می توانید از طریق لینک بررسی لینک در ahrefs کلیک کنید. برای دسترسی به داده های بیشتر و مشاهده کیفیت بک لینکها و شرایط دقیقتر هر لینک میتوانید عضو شوید و بصورت رایگان بک لینک سایت خودتان و رقبا را آنالیز کنید. این ابزار میتواند علاوه بر بررسی لینکهای دامنه ، بکلینک های دریافتی هر صفحه وب را بصورت مجزا مشخصی نماید. همچنین ahrefs با تعریف فاکتور DR و UR کیفیت بک لینک ها را مشخص میکند، یعنی هر سایتی که DR بالاتری داشته باشد دامنه قوی تری دارد و لینک گرفتن از آن منطقی و هوشمندانه است.

ابزارهای تحلیلی Moz

Moz Link Explorer یک ابزار فوق العاده برای ردیابی بک لینک است که هر کسب و کاری می تواند از آن استفاده کند. Moz حدود 40 تریلیون لینک برای جستجو دارد که آن را به یک ابزار بسیار جامع تبدیل می کند.

Moz همچنین اولین شرکتی بود که از اطلاعات بدست آمده از بک لینک های یک سایت برای ایجاد امتیاز اعتبار دامنه استفاده کرد، معیاری که یکی از فاکتورهای تعیین رتبه سایت در گوگل بود، اگرچه امروزه تاثیر زیادی در سئو و ارتقا رتبه سایت ندارد.

برای بررسی بک لینک های وب سایت خود با MOZ، کافی است URL صفحه ای را که می خواهید از نظر تعداد و کیفیت بک لینک ها را تحلیل کنید، وارد نمایید و Moz گزارش کاملی را برای شما ایجاد می کند.

برخی از ویژگی های ابزار Moz link  عبارتند از:

 • بررسی لینک شکسته
 • تعیین صفحاتی که اعتبار بیشتری برای لینک گرفتن دارند
 • تعیین اسپم اسکور بک لینکها
 • نظارت بر بک لینک های جدید و از دست رفته

با طرح رایگان moz ماهانه میتوانید ده سایت را تحلیل کنید.

بسیاری از متخصصین سئو از سرویس  Moz Pro که در ازای پول خدمات آنالیز را ارائه میدهد ، استفاده میکنند که قیمت این سرویس از ماهانه 99 دلار آغاز میشود.

 بررسی بک لینک ها با WebCEO

یکی از بهترین ابزارهای تحلیل بک لینک برای کاربران ، ابزار بک لینک WebCEO است(با vpn باز کنید) که به شما کمک می‌کند تا بک لینک‌ها را سریع بررسی کنید و مطمئن شوید آیا لینک ‌های دریافت شده سایت مرتبط، قدرتمند و متنوع هستند یا خیر. فناوری WebCEO به شما یک نمای کلی و جامع از پروفایل بک لینک سایت می دهد و تمرکز زیادی بر مفهوم تنوع لینک در ارتقا جایگاه سایت در سئو دارد.

با این ابزار شما میتوانید متوحه شوید بک لینک کسب شده از کدام سایت ها خوب است و به رتبه سایت شما کمک میکند و کدام بکلینکها تاثیر منفی دارند و به اعتبار دامنه سایت لطمه میزنند. که کدام یک از دامنه های پیوند دهنده در پورتفولیوی بک لینک شما بیشترین تأثیر را به صورت آنلاین به شما می دهد و ممکن است به اعتبار دامنه شما آسیب برساند.

ابزار آنالیز بک لینک webceo

ابزار تحلیل بک لینک WebCEO قابلیت های زیر را برای شما فراهم میکند:

 • معیارهای جامع: معیارهایی را که در جای دیگری دریافت نمی کنید، بررسی کنید، مانند Citation flow دامنه
 • سایت خود را در یک نگاه تجزیه و تحلیل کنید: ابزار بررسی بصری به شما کمک می کند تا اطلاعات برای شما درک و مفهوم بهتری داشته باشد.
 • اسکن برنامه ریزی شده: کاربران می توانند اسکن خودکار را تنظیم کنند تا مرتبا اطلاعات برورسانی شود.
 • داده های Majestic: داده های سایت Majestic در مورد بک لینک ها را به شما ارائه میدهد

سرویس رایگان وب سایت WebCEO به مدت 14 روز به شما امکان تحلیل بک لینک ها را میدهد و میتوانید با ثبت نام از طریق ایمیل از این ابزار برای ارتقای سئو سایت خود استفاده کنید.

تحلیل بک لینک ها با Ubersuggest توسط nielpatel

اگر به دنبال یک ابزار رایگان حرفه ای هستید پیشنهاد ما به شما Ubersuggest است که به راحتی امکان تحلیل بک لینک ها را میدهد. این سامانه به نام niel patel  که یکی از متخصصین سئو سایت و توسعه دهنده وب است نیز شناخته می شود و از طریق آدرس app.neilpatel.com/en/ubersuggest/ در دسترس شماست.

مانند اکثر ابزارهای رایگان، بررسی اطلاعات مربوط به بک لینک سایت موردنظر با وارد کردن URL سایت مربوطه در نوار جستجو کار میکند که میتوانید خیلی سریع بک لینک سایت خود و رقبا را استخراج کنید.

این وب سایت یک سیستم سفارشی سازی پیشرفته دارد به این معنی که میتوانید بک لینکها را از نظر فاکتورهای معتددی مثل  منطقه، امتیاز دامنه، انکرتکست و امتیاز صفحه بررسی کنید. حتی می توانید بکلینک های follow  و nofollow را بصورت مجزا آنالیز کنید.

 • تجزیه و تحلیل رقابتی: امتیازات صفحه خود را در مقابل رقبا بررسی کنید
 • بررسی کلی وضعیت بک لینک سایت
 • تجزیه و تحلیل رایگان کلمات کلیدی
 • مشاهده ترافیک دریافتی از هر سایتی که لینک داده

برخی از قابلیت های Ubersuggest هستند.

نسخه رایگان Ubersuggest به شما امکان می دهد روزانه 3 دامنه را بصورت رایگان و بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری تحلیل و بررسی کنید.

با دسترسی به داده‌های ضروری بهینه‌سازی سئو، مانند کلمات کلیدی و معیارهای ترافیک، می‌توانید یاد بگیرید که چگونه وب‌سایت خود را با چیزی بیشتر از بک لینک‌ها ارتقا دهید.

ابزار بررسی بک لینک SERanking

SERanking برای کاربران یک روش ساده و قابل اعتماد برای توسعه استراتژی بک لینک دهی مبتنی بر داده را ایجاد کرده است که به کمک این ابزار نمایه های بک لینک های رقیب خود را خواهیددید. یا می توانید وب سایت خود را بررسی کنید و اطلاعاتی در مورد نسبت لینکهای dofollow/nofollow، اتوریتی سایت، و دامنه های ارجاع دهنده کسب کنید.

ابزار تحلیل لینک SERanking یک رویکرد جامع برای بررسی فرصت های بک لینک دارد. شما می توانید مواردی مانند اینکه کدام یک از صفحات سایت با گذشت زمان لینک هایی را که به دست آورده اند یا از دست داده اند مشاهده کنید. همچنین اطلاعاتی در مورد انکرتکست لینکها و اینکه کدام صفحات چه تعداد لینک و با چه انکرتکستی دریافت کرده اند، در اختیار شما قرار میدهد.

یکی از نقاط ضعف این ابزار ارائه اطلاعات محدود در نسخه رایگان است ، اما این مزیت را دارد که جز ارزان ترین سرویسهای پولی است و تنها ماهانه با پرداخت 29 دلار میتوانید به کلیه تحلیل ها دسترسی داشته باشید.

 ابزار linkminer در Mangools

ابزار Mangools  یک جستجوگر بک لینک با یک پایگاه داده بزرگ است که برای ارائه تحلیل های دقیق به همه بک لینک های سایت شما طراحی شده است.

همه طلاعات در یک پنل با گرافیک فوق العاده در اختیار کاربر قرارمیگیرد که دستیابی به داده های موجود را آسان مینماید. می توانید مواردی مانند اعتبار دامنه را بررسی کنید و پروفایل بک لینک را با رقبا مقایسه کنید.

از صفحه Mangools linkminer  دیدن کنید و برای شروع URL سایت خود را وارد کنید. برای دسترسی به تحلیلها، باید یک حساب کاربری با در این سایت ایجاد و ایمیل خود را تایید کنید.

چرا تحلیل و بررسی بک لینک های سایت مهم است؟

بک لینک ها برای سئو بسیار مهم هستند؟ به این دلیل که به گوگل می گویند که وبسایتهای دیگری هم محتوای شما را ارزشمند می داند. هر چه وب‌ سایت‌های معتبر بیشتری به صفحات سایتتان لینک دهند، اعتبار سایت شما بیشتر میشود.

هرچه یک سایت بک لینک های معتبر بیشتری کسب کند، موتورهای جستجو متوجه می شوند که مطالب سایت ارزشمند است و طبیعتا رتبه سایت ارتقا داده خواهد شد.

اهمیت ابزارهای بررسی بک لینک در سئو و رتبه سایت

علاوه بر بهبود رتبه ارگانیک، بک لینک ها به شما کمک می کنند تا اعتبار سایت خود را نزد مشتریان بالقوه بهبود بخشید.

بک لینک ها موجب ایجاد ارتباط میان سایتها و بهبود کسب و کار می شوند. آگاهی کاربران از برند شما را افزایش میدهند و مشتریان جدیدی جذب میکنید. ترافیک سایت را افزایش میدهند.

گاهی اوقات، یک بک لینک ها می تواند، بکلینک های بیشتری را به همراه داشته باشد. اگر کاربران و مدیران سایتهای دیگر وب سایت شما را به عنوان یک منبع معتبر بشناسند مرتبا به آن لینک خواهند داد.

در عوض بک لینک های بی کیفیت باعث می شوند که گوگل سایتی را به عنوان اسپم و غیرقابل اعتماد بشناسد.

پس با این اوصاف نتیجه میگیریم که ابزارهای بررسی بک لینک بسیار مهم و یک ضرورت مسلّم در سئو و بهینه سازی سایت هستند و به انها برای تحلیل کیفیت لینکهای دریافتی نیاز دارید.

ابزارهای تحلیل بک لینک مناسب به شما کمک می کند تا کاملا بر سئو خارج از صفحه off-page seo تسلط کاملی داشته باشید. وب سایت های رقبا را تحلیل کنید. بکلینکهای باکیفیت دریافت کنید و اقدام به شناسایی و حذف بکلینکهای اسپم و بی کیفیت کنید.

2 پاسخ
 1. فروش سیم کارت همراه اول
  فروش سیم کارت همراه اول گفته:

  همه سایت هایی که گفتید خوب بود ولیآنالیز بک لینک با Ahref’s بهتر است

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *