بک لینک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی بک لینک خوب و مناسب برای بهبود رتبه سایت

ویژگی بک لینک خوب چیست و هنگام خرید بک لینک به چه نکات و ویژگی هایی باید توجه کرد؟ سوالی که بسیاری از مخاطبان ما می پرسند و در این مقاله سعی می کنیم باتوجه به شرایط و الگوریتم های حال حاضر گوگل به آن پاسخ دهیمم. تاثیر بک لینک بر رتبه بندی سایت ها در سال 2011 به اوج خود رسید و رقابت بر سر تعداد بک لینک های دریافتی سایت ها بود ، اما در سال 2017 گوگل تغییر رویه داد و کیفیت لینک های دریافتی را ملاک ارزیابی و تصمیم گیری های خود قرار داد. الگوریتم های جدید و بروزرسانی شده گوگل ، لینک های دریافتی را کاملا بررسی و آنالیز می کنند و تنها در شرایطی که کیفیت خوب و مناسبی داشته باشند به سایت شما اعتبار می دهند.

در گذشته هر لینک دریافتی برای سایت ارزشمند بود و فقط تاثیر مثبت داشت اما امروزه این چنین نیست و نه تنها تمام بک لینک ها ارزش یکسان و مثبتی ندارند بلکه برخی از آنها موجب افت رتبه و اعتبار سایت می شوند. در هر صورت اهمیت بک لینک در سئو بر هیچ کس پوشیده نیست.

برای اینکه بتوان به درستی بک لینک خوب را از بد تشخیص داد چند فاکتور یا ویژگی سایت مبدا باید مورد بررسی قرار بگیرند

6 ویژگی بک لینک خوب برای بهبود رتبه سایت

گوگل و سایر موتورهای جستو از بک لینک های یک سایت اعتبار و میزان ارزش آن دامنه را تشخیص می دهند و به همین دلیل بک لینک را می توان یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی سایت دانست. اما نه به این معنی که هرچقدر تعداد بک لینک ها بیشتر باشد صد در صد سایت رتبه بالاتری خواهد داشت ، این کیفیت ، اعتبار و قدرت بک لینک هاست که تضمینی بر بهبود رتبه سایت است. 6 فاکتور مهمی که در تشخیص ویژگی بک لینک خوب در زمان ثبت یا خرید به ما کمک می کنند عبارتند از:

Trust Flow بالا

Trust flow معیاری جهت اندازه گیری کیفیت یک سایت است و بر این نکته اشاره دارد که یک وب سایت شما چقدر بر اساس لینک های دریافتی از سایر دامنه ها قابل اعتماد است. لینک های دریافتی آن باکیفیت هستند یا خیر. مفهوم trust citation نیز به حجم و تعداد لینک های دریافتی یک سایت اشاره دارد که هردو اینها می توانند مقادیری بین 1 تا 100 داشته باشند و ضروری است که هر دو این امتیازات بالا باشند.

به طور معمول ، نمره Trust Flow از 50 و بالاتر عالی محسوب می شود. امتیاز بین 11 تا 49 خوب و معمولی به شمار می رود و  کمتر از 10 ضعیف در نظر گرفته می شود.

زمانی که شما می خواهید ویژگی های بک لینک خوب را بررسی کنید باید حتما تراست فلو سایتی که قصد دارید از آن لینک بگیرید را بسنجید. سعی کنید از سایت هایی لینک بگیرید که حداقل trust flow بالای 11 داشته باشند. این معیار را می توانید با استفاده از سایت majestic.com را برای هر وبسایتی استخراج کنید.

page rank بالا مهم ترین ویژگی بک لینک خوب

Pagerank  بالا یکی از ویژگی های بک لینک خوب است که امتیازی بین 1 تا 10 را برای یک صفحه وب تعیین می کند . معمولا عمر دامنه در این امتیاز تاثیر مثبت دارد اما نه به صورت مطلق. توجه به پیج رنک سایتی که می خواهید از آن خرید بک لینک را انجام دهید حتما باید بالاتر از page rank  سایت شما باشد و هرچقدر بیشتر باشد می توان به بهبود رتبه در گوگل امیدوارتر بود.  پیج رنک بالا نشان می دهد که سایت مورد نظر عمر دامنه طولانی ، لینک های دریافتی با کیفیت ، تعداد زیاد صفحات ایندکس شده در گوگل ، سئو اصولی و  میزان بازدیدهای روزانه زیادی دارد که تمام اینها ارزشمند هستند و ارزش لینک گیری از آن سایت را افزایش می دهند. با استفاده از سایت moz می توانید page rank  را مشاهده کنید.

مقاله پیشنهادی فوق العاده مهم : روشهای افزایش pagerank سایت

دامین اتوریتی بالا ویژگی بک لینک خوب

ویژگی بعدی بک لنیک های خوب ، دامین اتوریتی بالاست. هر کدام از صفحات سایت یک امتیاز پیج اتوریتی دارند که قدرت و اعتبار هام نصفحه را نشان می دهد که برای زمانی که بخواهید فقط از یک صفحه سایت بک لینک ثبت کنید می تواند منساب باشد. اما زمانی که در کل صفحات یک وبسایت دیگر لینک سایت خود را ثبت می کنید حتما باید به امتیاز دامین اتوریتی آن توجه داشته باشید.  این عدد که با DA مشخص می شود مقداری بین یک تا 100 دارد که هرچقدر بیشتر باشد اعتبار دامنه مورد نظر بیشتر است و در خرید بک لینک باید توجه داشته باشید که domain authority  آن سایت از وب سایت شما بیشتر باشد.

خرید بک لینک با Spam score پایین

Spam Score یک سیستم رتبه بندی است که توسط Moz در سال 2015 منتشر شده است و همانطور که از نام این فاکتور مشخص است نشان دهنده میزان سیگنال های اسپم و منفی که بر یک وبسایت تاثیر گذاشته اند می باشد. اسپم اسکور بالا ، کیفیت پایین دامنه ، لینک های دریافت شده ، ضعف مطالب سایت ، عدم هماهنگی لینک های دریافتی با موضوع صفحات ، وضعیت غیر طبیعی بک لینک ها و … را نشان می دهد . پس شما هنگام خرید بک لینک باید سایت هایی را انتخاب کنید که امتیاز spam  پایینی داشته باشند. زیرا این پایین بودن این عدد ویژگی بک لینک خوب محسوب می شود.

اگر شما از سایت هایی که نمره اسپ بالایی دارند و خودشان مورد تایید گوگل نیستند و اعتبار پایینی دارند لینک دریافت کنید این ضعف به دامنه شما هم منتقل می شود و تاثیرات مخربی بر رتبه سایت در موتورهای جستجو دارد.

یکی از ویژگی های بک لینک خوب spam score پایین است

خرید بک لینک با بررسی رنک الکسا سایت مبدا

ویژگی بعدی در ثبت و خرید بک لینک خوب ، رنک الکسا سایت است. البته صرفا بالا بودن رتبه الکسای سایت نمی تواند ضامن کیفیت بالای آن باشد ، اما الکسا سایتها را براساس میزان بازدید و اعتباری که نزد کاربران دارند رتبه بندی می کند. طبیعتا هرچه رتبه سایت در الکسا بهتر و پایین تر باشد ، وب سایت وضعیت بهتری دارد و دریافت لینک از آن به رتبه سایت شما نیز کمک می کند.

خرید بک لینک با مشابهت موضوعی

این امکان وجود دارد که سایتی داراری تمام ویژگی های خوب بالا باشد اما درج بک لینک برای دو سایت مجزا ، تاثیرات متفاوتی داشته باشد. فرض کنید شما سایتی با موضوع سئو سایت دارید و دو سایت متفاوت برای درج بک لینک اما با امتیاز و شرایط یکسان وجود داشته باشند. یکی در زمینه طراحی وب سایت و دیگری در زمینه آشپزی . به نظر شما دریافت بک لینک از کدام یک موثر تر است؟ کاملا واضح است ، درج بک لینک در سایت اول با موضوع طراحی وب.

در صورتی که این 6 ویژگی را در هنگام خرید ، ثبت و یا درج بک لینک ، خوب آنالیز کنید می توانید به بهبود رتبه سایت خود در گوگل کاملا امیدوار باشید.

آیا خرید بک لینک خوب اشتباه است؟

یکی از ابهامات پیش آمده میان کاربران در سال های اخیر ، سردرگمی در خرید بک لینک است. در کل باید گفت که کار اشتباهی نیست اما در صورتی که قصد خرید بک لینک را دارید باید تمام مواردی که در بالا توضیح دادیم را چک کنید و زمانی که مطمئن شدید تمام ویژگی های خوب را داراست می توانید برای خرید اقدام کنید. اما چند نکته را فراموش نکنید. خرید لینک نباید افراطی و در حجم زیاد و یکباره باشد زیرا گوگل متوجه این اشتباه می شود و سایت را جریمه می کند.

نکاتی که زمان خرید بک لینک خوب باید توجه کرد

همچنین از سایت هایی که تعداد زیادی بک لینک به سایر سایت ها فروخته اند ، هرچقدر هم که امتیاز بالایی داشته باشند لینک نگیرید ، زیرا برای گوگل مثل گاو پیشونی سفید هستند. مورد بعدی دقت در تناسب میان لینک تمام صفحات است، یعنی نباید برای یک صفحه تعداد زیادی لینک بخرید در حالی که سایر صفحات سایت شما هیچ بک لینکی ندارند. نکته بعدی توجه به تناسب میان لینک های فالو و نوفالو است. اگر 10 بک لینک فالو خریدید حتما 2 بک لینک نوفالو نیز در کنار آنها تهیه کنید.

برخی از روش های لینک سازی صحیح و اصولی را در این مطلب توضیح داده ایم که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *