بروزرسانی در نحوه نمایش تصاویر در نتایج جستجوی گوگل

بروزرسانی جدید گوگل در نمایش تصاویر در نتایج جستجو جهت افزایش بازدید سایت

گوگل بروزرسانی جدیدی را در جهت افزایش ترافیک سایت ها بواسطه جستجوی تصویر ارائه می دهد. اگرچه این قابلیت تاکنون فقط در نسخه موبایل برای کاربران آمریکایی راه اندازی شده ، اما پیش بینی می شود به سرعت برای سایر زبان ها و کشورها نیز ارائه شود. این بروزرسانی تغییرات ظاهری و محتوایی را در نحوه نمایش تصاویر در نتایج جستجو ایجاد می کند.

بروزرسانی در Google Images قابلیت جدیدی برای برای صاحبان سایتها ایجاد می کند تا بتوانند با استفاده از تصاویر و عکس ها، ترافیک و بازدید بیشتری را از طریق گوگل بدست آورند.

با این بروزرسانی به همراه تصاویر در نتایج جستجو متن و نوشته بیشتری نمایش داده می شود و به احتمال قوی تاثیر زیادی بر خدمات سئو سایت و رتبه بندی سایت ها خواهد گذاشت.

در حال حاضر وقتی شما عبارتی را در گوگل جستجو می کنید و به بخش images می روید با کلیک روی هر تصویر فقط لینک صفحه مورد نظر قابل مشاهده است. اما با این بروزرسانی ، توضیحات محتوایی بیشتری در زیر هر تصویر ارائه می شود که می تواند اطلاعات مربوط به فرد، مکان یا توضیحات دیگری که در رابطه با تصویر در متن صقحه یا از وب سایت های معتبری مثل ویکی پدیا باشد.

یعنی زمانی که پس از جستجوی یک عبارت ، در نتایج جستجو تصاویر منتخب ارائه می شوند ، تصویر می تواند حتی شامل دو لینک باشد. یکی لینک صفحه ای که تصویر در آن درج شده و دیگری لینک صفحه ای که توضیحات از آن گرفته شده است.

این اطلاعات و متن توضیحات از نمودار دانش گوگل و از سرتاسر وب استخراج می شود.

تاثیر این بروزرسانی در رتبه و بازدید سایت ها

اما چه تغییری در رتبه بندی ها ایجاد خواهد شد؟ چه سایت هایی از این بروزرسانی سود می برند و کدام یک افت رتبه را تجربه خواهند کرد؟ این موارد از دو جنبه قابل بررسی خواهد بود. یکی اینکه با ارائه توضیحات بیشتر ، تمایل کاربر به مشاهده تصویر بیشتر می شود و سایتهایی که تصاویر بیشتری در محتوای خود دارند بازدید بالاتری خواهند داشت و در نتیجه رتبه آنها ارتقا می یابد و دیگر اینکه با قرارگرفتن یک سایت در نمودار دانش گوگل ، احتمال دریافت کلیک بیشتر به ازای جستجوی تصاویر ، مخصوصا جستجوی محلی ، افزایش می یابد که می تواند موجب بهبود رتبه سایت شود.

پیشنهاد می کنیم مقاله سئو تصاویر و عکس های سایت را در این راستا حتما مطالعه نمایید.

افزایش بازدید تصاویر

گوگل می گوید این تغییر در نحوه نمایش تصاویر به جستجوی نتایج برای کاربران کمک می کند و جزئیات بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد.

یکی از راه هایی که کاربر می تواند موضوعات را با جزئیات بیشتری بررسی کند ، مراجعه به صفحه ای است که تصویر مورد نظر در آن درج شده. متن اضافه شده به تصویر می تواند نرخ کلیک آن را افزایش دهد و مانند متاتگ توضیحات عمل می کند. پس هر سایتی که توضیحات بهتر و جامع تری را ارائه دهد، اطلاعات بهتری را به آنها ارائه می دهد و در نتیجه شانس بیشتری برای جذب کاربران خواهد داشت.

تصاویری که در نتایج نمایش داده می شود از سرتاسر وب و سایت های مختلف گرفته می شود اما توضیحات از نمودار دانش گوگل و سایت های معتبر و مورد اعتماد گوگل هستند.

در مثالهایی که توسط گوگل به اشتراک گذاشته شده است ، می توانید ببینید که چگونه تصویر از وب سایت که در آن درج شده آمده و توضیحات از منابعی مثل ویکی پدیا.

 

شاید بهترین بخش این بروزرسانی این باشد که نیازی به اقدامی از طرف مدیر سایت جهت اضافه کردن محتوای بیشتر به توضیحات تصویر نباشد و گوگل قطعه جستجوی تصویر شما را بصورت اتوماتیک افزایش می دهد.

دریافت کلیک و بازدید بیشتر

آیا متن و توضیحات معتبر برای تصاویر به دریافت کلیک های بیشتر در گوگل خواهد بود؟ دقیقا بله!

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید ، البته باید فعالیت زیادی در تولید محتوا داشته باشید و اعتبار سایت خود را در گوگل بالا ببرید ، و محتوای سایت شما مورد اطمینان گوگل باشد و در نمودار دانش ثبت شود ، کلیک و کاربر بیشتری را دریافت می کنید زیرا احتمال اینکه متن و لینکی از سایت شما در زیر تصاویر سایر سایت ها قرار بگیرد وجود دارد.

برخلاف تصور بعضی اوقات ، ویکی پدیا تنها منبع اطلاعاتی در نمودار دانش گوگل نیست. گوگل از صدها سایت معتبر استفاده می کند تا بهترین اطلاعات را به کاربران نمایش دهد.

اطلاعات موجود در نمودار دانش از منابع مختلفی تهیه شده اند که اطلاعات کاملا معتبر و واقعی هستند. گوگل بسیاری از اطلاعات واقعی و معتبر را از طریق وب سایت هایی که در پنل google knowledge graph  ثبت شده اند دریافت می کند. با این حال همه سایت ها چنین امکانی را ندارند و باید در طول زمان اعتبار خود را به اثبات برسانند. اما شما هم می توانید جز این سایتها قرار بگیرید.

پس اگر تا به حال به پنل knowledge graph توجهی نداشته اید دست به کار شوید و سایت خود را ثبت نمایید. این امر به کسب بازدید بیشتر در نتایج جستجوی محلی موثر خواهد بود.

منبع اصلی این خبر در سایت گوگل: بروزرسانی جدید در google images

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *