نحوه سئو صفحه اصلی سایت HOMEPAGE

نحوه سئو صفحه اصلی سایت

مهم ترین صفحه هر وب سایت صفحه اول آن است و به همین دلیل سئو صفحه اصلی سایت باید به نحوه ای دقیق و با وسواس بالا انجام شود.  Home page که به عنوان یکی از برجسته ترین لندینگ پیج ها شناخته می شود در عین حال که باید دربرگیرنده تمام عبارات کلیدی استفاده شده در مقالات و سایر صفحات سایت باشد ، می بایست کم حجم ، سریع در بارگزاری و قابلیت جذب مخاطب را داشته باشد. صفحه اصلی سایت به عنوان ویترین یک وبسایت به حساب می آید و زیبایی آن باید کاملا در نظر گرفته شود. ما سعی کرده ایم در صفحه اصلی سایت سئوبهینه کامل ترین مطالب ، لینک ها و تصاویر را قرار دهیم که می توانید برای نمونه مشاهده کنید.

تمام تکنیک ها و روشهایی که در نحوه  بهینه سازی سایت انجام می شود در نهایت با هدف بهبود و ارتقای سئو صفحه اصلی سایت در گوگل و موتورهای جستجو ختم می شود و توجه به این نکته ضروری است که افزایش قدرت یک دامنه ارتباط مستقیمی با کیفیت و تعداد صفحات و مقالات داخلی آن دارد و علاوه بر اینکه باید سئو صفحه اول به نحوه ای اصولی انجام شود ، بهینه سازی صفحات و نوشته های دیگر نیز باید به درستی اجرا گردد. جهت دریافت مشاوره سئو با ما تماس بگیرید.

نکات مهم سئو صفحه اصلی سایت

سئو صفحه اصلی سایت هم مانند بقیه صفحات باید براساس اصول و ضوابط کلاه سفید ، طراحی و بهینه سازی شود اما چون این صفحه مهم ترین و شناخته شده ترین برگه وبسایت است یک سری موارد جزئی حتما باید در آن رعایت شود. زمانی که کاربر وارد وبسایت شما می شود باید به خوبی به سمت مطالب ، خدمات و محصولات شما هدایت شود.

جذابیت بصری صفحه نخست باید بالا باشد و این برگه که با وارد کردن نام دامنه به کاربران نمایش داده می شود باید دارای اطلاعات تماس ، فرم های ثبت سفارش ، معرفی محصولات و سایر مقالات ، منوی کامل ، مسیر های راهنما و تگ های مناسب باشد. تا زمانی که کاربری وارد صفحه اصلی شد ، کاملا محتوای سایت را را درک کند و به راحتی به سایر صفحات دسترسی داشته باشد.

در ادامه برخی از نکات مهم در سئو صفحه اصلی که کمتر به آنها توجه می شود را بیان می کنیم.

نکات مهم و ضروری در سئو صفحه اصلی homepage سایت

بهینه سازی منو

منو یکی از ارکان مهم سایت است که برخی اوقات کمتر به آن توجه می کنیم. منو باید کاملا بهینه سازی شود و به صورت آبشاری و زیرشاخه ای تمام صفحات را در بر بگیرد. همچنین باید قابلیت بارگزاری و همگام سازی با صفحات موبایلی را داشته باشد. اگر تعداد صفحات کمی دارید سعی کنید تمام آنها را بصورت خطی در منو قرار دهید.

دقت کنید که منو بیشتر از 2 یا سه سطح زیرشاخه نداشته باشد زیرا اولا موجب بهم ریختگی و بی نظمی می شود و ثانیا کاربر محال است به زیرشاخه های سطح سوم مراجعه کند.

استفاده از برند

در سئو صفحه اصلی سایت حتما باید از برند و نام شرکتی خود استفاده کنید. این صفحه به عنوان هویت سایت شما شناخته می شود و الزامی است که معرف برند شما باشد.

از برند خود باید در متا تگ توضیحات ، تگ های هدینگ ، عنوان و لا به لای محتوا حتما استفاده کنید.

در مقاله ارتباط میان برند و سئو این نکته را مفصل توضیح داده ایم که پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید.

تگ h1 مناسب

صفحه اصلی باید فقط یک تگ h1 داشته باشد و این تگ باید مجموعه ای از 3 تا 5 کلمه کلیدی مهم سایت شما باشد. همچنین متاتگ توضیحات باید هم شامل کلمات کلیدی ، خدمات اصلی و نام برند شما باشد و در عنوان صفحه نیز این رویه تکرار شود.

تگ H1 معمولا در بالای صفحه است و هدف و مضمون اصلی در برچسب H1 باید درج شود.

لینک های ورودی و خروجی

در سئو صفحه اصلی وب سایت باید میان لینک های ورودی و خروجی تناسب برقرار باشد. نمی توان لینک های ورودی زیادی به صفحه نخست ایجاد کرد ولی لینک های خروجی از این صفحه به سایر مقالات بسیار کم باشد یا بالعکس. برای موتورهای جستجو لینک های ورودی و خروجی حکم ارزش و عمومیت صفحه را دارد. صفحه اصلی عمومی ترین صفحه سایت است که شامل مجموعه ای از عبارات و کلمات کلیدی موجود در سرتاسر وبسایت شماست پس حتما باید از دیگر صفحات لینک بگیرد و به آنها نیز لینک بدهد.

سئو تصاویر صفحه اصلی سایت

معمولا برای افزایش زیبایی سایت در صفحه اول از تصاویر و ویدئو های زیادی استفاده می شود که این امر موجب کاهش سرعت بارگزاری می شود و اینکه بگوییم به هیچ وجه از تصاویر در home page  استفاده نمی کنیم تفکر غلطی است و راه حل این موضوع سئو تصاویر صفحه اصلی سایت است. کاهش حجم ، تغییر فرمت و استفاده از تگ ALT می تواند استفاده از تصاویر را هدفمند و در راستای ارتقای سئو و رتبه سایت نماید. پس به بهینه سازی تصاویر نگاه ویژه ای داشته باشید.

سعی کنید برای تصاویر در سئو صفحه اصلی حتما از فرمت های بهینه مثل jpeg و png استفاده کنید.

دکمه فراخوان به عمل CTA

وقتی یک کاربر از صفحه اصلی سایت بازدید می کند ، 3 ثانیه فرصت دارید تا توجه و اعتماد او را جلب نمایید.

مواردی مانند صفحات اجتماعی ، ثبت نظرات مشتریان ، شماره تماس ، دستاوردها یا مشارکتها ، نمونه کارها ، مواردی هستند که امکان ثبت یک لینک از آنها در صفحه اول ضروری است.

خیال نکنید که یک کاربر برای دریافت اطلاعات تماس شما ، تمام سایت را زیر و رو می کند ، به هیچ وجه اینطور نیست ، شما باید این اطلاعات را در صفحه اصلی به مخاطب سریعا ارائه کنید.

یکی از نکاتی که در سئو صفحه اصلی سایت باید رعایت کنید درج دکمه فراخوان به عمل یا CTA است. معمولا فرم ثبت درخواست یا قرار دادن یک دکمه برای تماس با یک کلیک می تواند مناسب باشد.

سئو صفحه اصلی برای سازگاری با موبایل

اکنون بیش از 50٪ از جستجوها در گوگل از طریق تلفن همراه است ، داشتن صفحه اصلی سازگار با تلفن همراه بیش از حد ضروری است.

با معرفی mobile first index ، گوگل از الگوریتم های متفاوتی در رتبه بندی وب سایت ها در نسخه موبایل استفاده می کند اما تنظیمات اصلی سئو مثل عناوین ، توضیحات ، h1 و غیره برای دسکتاپ و موبایل یکسان است.

وقتی صحبت از سئو صفحه اصلی است ، شما باید تست موبایل را اجرا کنید و هرگونه خطایی را برطرف کنید. همچنین ، باید مطمئن شوید که صفحه اصلی سایت در موبایل همان محتوای قابل نمایش در دسکتاپ است.

چرا باید صفحه اصلی سایت را بهینه کنید؟

سئو برای تمام سایت ها مهم است ، چه شرکتی باشند یا فروشگاه اینترنتی و یا انواع دیگر سایتها و دلایل زیادی وجود دارد که باید به صفحه اصلی وب سایت خود توجه کنید.

در بسیاری از اوقات ، این فقط صفحه اول است که کاربران می بینند (مخصوصا برای وب سایتهای شرکتی) و یکی از صفحاتی است که کاربران حتی اگر در سایر صفحات داخلی سایت شما هم باشند از آن بازدید می کنند.

معمولا بسیاری از کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت یا کسب و کار شما به صفحه اصلی مراجعه می کنند

در بسیاری موارد ، صفحه اصلی یکی از گزینه های کسب رتبه برتر در گوگل برای کلمات کلیدی پررقابت است زیرا از سایر صفحات قدرت و اعتبار می گیرد.

روند سئو صفحه اصلی شما شامل چندین مرحله است و نه تنها به سئو تکنیکال مربوط می شود بلکه رعایت و بهینه سازی عناصر دیگری نیز در اعتبار آن نقش دارند.

فراموش نکنید که سئو فقط مخصوص موتورهای جستجو نیست بلکه در اصل برای کاربران انجام می شود و از نظر اصول سئو ، بهینه سازی صفحه اصلی تفاوتی با سایر صفحات ندارد.

4 پاسخ
 1. ماریا خسروی
  ماریا خسروی گفته:

  سلام روز بخیر
  من صفحه اصلی سایتم رو روی یه کلمه کلیدی سئو کردم
  براش کلی بک لینک هم خریدم
  اما خوب عمل نمیکنه و نمیاد بالا
  چون در کل هم سئو صفحه اصلی سخت تره
  الان توی این فکر هستم که کلا یک صفحه فرود دیگه بسازم و روی این کلمه سئو کنم. به نظرتون کار درستی هست ؟
  با توجه به این که صفحه اصلی تا حدودی روی این کلمه بالا هست و بک لینک هم براش خریدم با همین کلمه

  پاسخ
  • seobehine
   seobehine گفته:

   باسلام
   سئو صفحه اصلی باید با دقت بیشتری نسبت به صفحات داخلی انجام بشه. احتمالا ایرادی در کار هست که نتیجه مطلوب نگرفتین. یا اینکه خرید بیش از حد بک لینک ، موجب جریمه صفحه اصول سایتتون شده. یا رقابت زیای سر اون کلمه هست. اگر کلمه کلیدی موردنظر ، کلمه اصلی سایت و زمینه فعالیت شماست و سایر مطالب و مقالات رو حول اون کلمه یا عبارت نوشتید ، بهتره این کار رو نکنید. آدرس را رو بدید که بعد از بررسی ، دقیق تر بتونیم راهنمایی کنیم.

   پاسخ
   • ماریا خسروی
    ماریا خسروی گفته:

    *************
    روی کلمه کارشناسی خودرو

    ************
    روی کلمه کارتن سازی

   • seobehine
    seobehine گفته:

    کلمات کلیدی که هدف قرار دادید ، رقابت بالایی دارن. مخصوصا عبارت کارشناسی خودرو. جایگاه سایت های شما به ازای این دو عبارت در صفحه دوم نتایج گوگل قرار گرفته. در رابطه با بک لینک های که گرفتید ، اسپم اسکور بالا و اتوریتی پایینی دارن. انکرتکست مناسب برای لینک انتخاب کنید ولی در تمام موارد عبارات کلیدی اصلی رو تکرار نکنید. در این مطلب توضیح داده شده که بک لینک باکیفیت چه ویژگی هایی دارن. بک لینک باکیفیت ، میتونه بهتون کمک کنه. در درج متاتگ های صفحه اول سایت ( مثل h1 ، عنوان ، توضیحات ) هم حتما دقت زیادی داشته باشید. باتوجه به اینکه به نظر میرسه سایتتون اخیرا راه اندازی شده ، هرچه سریعتر استراتژی لینک سازی ، به خصوص برای صفحه اصلی سایت رو اصلاح کنید چون در بلند مدت رتبه سایت افت میکنه و احتمالا جریمه میشید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *