12 استراتژی لینک سازی در سال 2023

12 استراتژی لینک سازی سال 2023

لینک سازی بخش مهمی از فرآیند سئو است و درست مانند هر تکنیک دیگری، مدام تغییر می کند. استراتژی ‌ها و تکنیک ‌هایی که چند سال پیش، حتی یک سال پیش موثر بودند، ممکن است دیگر سودمند نباشند. حتی امکان دارد روشهای قدیمی در سال 2023 با قرارگرفتن در لیست اسپم گوگل به حایگاه شما در نتایج جستجو آسیب بزنند.

پس واقعا مهم است که دانش خود را به روز نگه دارید و بهترین شیوه های ساخت لینک را دنبال کنید تا با قوانین گوگل همگام باشید. اما، راه حل ثابتی وجود ندارد که برای همه سایتها مناسب باشد. تاکتیک های لینک سازی به صنعت، اندازه شرکت و کسب وکار شما بستگی دارد، بنابراین باید بهترین استراتژی را باتوجه به شرایط وب سایت خود بیابید.

چرا به استراتژی لینک سازی نیاز دارید؟

طبق مطالعه Ahref حدود 67 درصد از وب سایت ها دامنه ارجاعی ندارند. به نظر می رسد که اکثر صاحبان سایتها درگیر هیچ نوع فعالیت لینک سازی نیستند. پس چرا باید به آن اهمیت دهیم؟ شاید این کار فقط اتلاف وقت است؟

67درصد کل دامنه های وب از هیچ دامنه های لینک ندارند

طبق تحقیقات مختلف و تجربیات متخصصین سئو سایت، ثابت شده که لینک سازی یکی از 5 عامل مهم سئو است. به لطف تاکتیک ‌های لینک سازی، بازدید، رتبه و ترافیک مشتریان سایت تا حد زیادی افزایش می یابد.

Ahref که ابزارهای بررسی بک لینک سایت را هم ارائه میدهد، ارتباطی بین ترافیک جستجو و تعداد دامنه های ارجاع دهنده پیدا کرده است. با مطالعاتی که انجام شده، آنها به این نتیجه رسیدند که هرچه بک لینک بیشتر باشد، ترافیک بیشتری به وب سایت می رسد.

آیا متقاعد شده اید که استراتژی لینک سازی اقدامی است که قطعاً در سال 2023 به آن نیاز دارید؟

اگر بله، به خواندن ادامه دهید تا بفهمید بهترین راه برای دریافت این بک لینک ها چیست!

بهترین استراتژی های لینک سازی برای سال 2023 به گفته کارشناسان

انتخاب بهترین استراتژی ساخت لینک برای سال 2023 یک کار چالش برانگیز است. امکانات و گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

تمام روش های ذکر شده در این مقاله راه های عالی برای به دست آوردن و جذب بک لینک به وب سایت شما هستند. همانطور که از نمودار زیر می بینید، پست مهمان محبوب ترین روش در بین متخصصان برای ایجاد لینک است.

آیا این بدان معناست که شما باید همه چیز را رها کنید و فقط روی پست مهمان تمرکز کنید؟ قطعا خیر!

ترتیب موثرترین روش های لینک سازی براساس اولویت

به یاد داشته باشید که کیفیت مهمتر از کمیت است! در سال 2023، مطمئن شوید که پروفایل لینک سازی متنوعی ایجاد میکنید. در حالت ایده آل، چندین روش را ترکیب کنید که بهترین تناسب را با کسب و کار شما دارد.

مواردی که در ادامه مطرح میشود، از دید کارشناسان سئو بهترین روشهای لینک سازی هستند و مزایای هر روش توضیح داده شده است.

ارسال پست مهمان

اگر تا به حال در مورد لینک بیلدینگ شنیده اید، به احتمال زیاد در مورد ارسال پست مهمان هم شنیده اید. شاید هر روز ده ها ایمیل دریافت می کنید که به شما یک پست مهمان یا خدمات پست مهمان پولی ارائه می دهد؟

خوب، جای تعجب نیست، ثابت شده است که پست مهمان یکی از بهترین روش ‌ها برای به دست آوردن لینک های ارزشمند است. همچنین یک راه عالی برای نشان دادن تخصص شما و بهبود تصویر برند است.

وبلاگ نویسی مهمان راه خوبی برای دریافت بک لینک های با کیفیت است و نشان می دهد که اطلاعات زیادی در مورد یک موضوع خاص دارید. این یک تاکتیک پرکاربرد برای افزایش ترافیک و ارتقا رتبه در نتایج موتورهای جستجو است. وبلاگ ها و سایت های خبری را پیدا کنید که مرتبط با کسب و کار شما هستند، سایت هایی که بین افرادی که می خواهید به آنها دسترسی داشته باشید محبوب هستند و مایلند محتوای شما را ببینند.

استراتژی لینک شکسته

این روش مستلزم استفاده از ابزارهایی است که به شما در یافتن لینک های شکسته کمک می کند. به سادگی URL دامنه مورد نظر را بررسی کنید و به دنبال خطاها باشید. هنگامی که لینک شکسته ای پیدا کردید، محتوای مناسب را انتخاب کنید و یک لینک جدید برای جایگزینی ایجاد کنید. برای این کار میتوانید از یک تیم سئو قوی هم کمک بگیرید.

به نظر می رسد این یک فرآیند زمان بر و دشوار است، اما واقعا ارزشمند است.

برای این استراتژی باید سایت هایی را بررسی کنید که تمایل دارید از آنها لینک دریافت کنید. هنگام بررسی سایت ها، ممکن است متوجه شوید که برخی از لینکها خراب شده اند. این نشان می دهد که صفحه آسیب دیده است و یک فرصت شگفت انگیز برای شما است. لینک های شکسته را بیابید و با تماس با مدیر سایت موردنظر، آنها را از لینک های خراب مطلع کنید و لینک صفحه ای که خودتان محتوای آن را تولید کرده اید را پیشنهاد دهید. به احتمال زیاد آنها از شما تشکر خواهند کرد و اگر محتوایی که ایجاد کرده اید با کیفیت و مناسب باشد، به آن لینک خواهند داد.

استراتژی لینک سازی شکسته یک راه عالی نه تنها برای ایجاد لینک بلکه برای بهبود تجربه کاربری وب سایت شما است. لینک های شکسته را در سایر وب سایت ها پیدا کنید و به آنها فرصت دهید تا لینک قدیمی را با لینک جدیدی که شما به آنها معرفی میکنید جایگزین کنند.

استراتژی اصلاح لینک

گاهی اوقات لینک های شکسته به سایت خودتان هستند. نظارت بر بک لینک ها بسیار مهم است زیرا نباید چیزی را که با تلاش زیاد به دست آورده اید از دست بدهید. اگر متوجه شدید که حتی یک لینک از بین رفته است، مطمئن شوید که آن را بازیابی کنید.

بازیابی لینکهای شکسته معمولاً ساده تر از ایجاد لینک کاملاً جدید است. احتمالاً دلیلی وجود دارد که صفحه لینک دهنده اتصال را حذف کرده است. شاید محتوا به روز شده باشد و لینک شما نیز به همراه آن حذف شده باشد. اگر چنین شد، باید تصمیم بگیرید که آیا محتوای جدید شرایط خوبی برای لینک گرفتن دارد یا خیر. اگر چنین است، باید با آنها تماس بگیرید و باز آنها بخواهید لینک حذف شده را اضافه کنند.

یک استراتژی خوب برای سال 2023 حفظ بک لینک ها با اجرای منظم آنالیز سئو است. هنگامی که یک پیوند منقضی شده پیدا کردید، به سادگی با وب سایت مربوطه تماس بگیرید و یک URL جدید برای رفع این مشکل کوچک ارائه دهید.

هنگامی که از طریق پست مهمان یا هر یک از روش های دیگر برای سایت خود لینک هایی تهیه کردید، باید بدانید که همیشه برای همیشه دوام ندارند و در این صورت تمام زحمات شما هدر میرود. پس احیای لینک، اهمیت بسیار زیادی دارد. حتی ممکن است خود شما صفحه ای را حذف کرده باشید و خطای 404 ایجاد شود، در این صورت خودتان باید یک صفحه جایگزین ایجاد و به سایتی که به صفحه قدیمی شما لینک داده بوده، اعلام کنید.

روابط عمومی دیجیتال

استراتژی دیگری که کارشناسان توصیه می کنند در سال 2023 استفاده شود، روابط عمومی دیجیتال است. برقراری ارتباط با روزنامه نگاران در صنعت شما یک راه عالی برای دریافت لینک به وب سایت شما است.

آیا کنجکاو هستید که چگونه آن را انجام دهید؟ از این نکات استفاده کنید تا بهترین بهره را از استراتژی روابط عمومی دیجیتال ببرید.

وقتی صحبت از سئو به میان می آید، ایجاد ارتباط موثر در فضای مجازی یکی از بهترین استراتژی هاست. ایجاد صفحات و مطالبی که ارزش لینک گرفتن دارند و سپس ارسال آنها برای روزنامه نگاران و رسانه های مناسب، احتمال دریافت لینک را افزایش می دهد. اما برای موفقیت در روابط عمومی دیجیتال، باید صفحات جالبی داشته باشید که صاحبان خبرگزاری ها و وب سایت های معتبر بخواهند به آنها لینک دهند.

این استراتژی بهترین لینک ها را با بیشترین تاثیر سئو و نوع لینک هایی که رقبا نمی توانند در عرض چند روز تکرار کنند را در اختیار شما قرار می دهد. بسته به صنعت، گاهی اوقات می توان آن را به طور موثر با استراتژی های دیگر مانند مصاحبه با روسای بخش های مختلف ترکیب کرد.

رقبای خود را بررسی کنید

بررسی اینکه رقبای شما بک لینک های خود را از کجا آورده اند، یک راه عالی برای یافتن فرصت های بالقوه لینک سازی است. این استراتژی باعث صرفه جویی در زمان اسکن وب و جستجوی وب سایت های ارزشمند می شود.

بک لینک های رقابتی خود را با استفاده از ابزارهایی مانند Ahrefs بررسی کنید و وب سایت لینک دهنده و محتوایی که لینک در آن قرار گرفته است را تجزیه و تحلیل کنید. آیا می توانید کاری مشابه یا حتی بهتر از رقبای خود انجام دهید؟ هنگامی که محتوای عالی را آماده کردید، مورد خود را مطرح کنید و لینک بگیرید.

اگر بتوانید تعیین کنید چه کسی به رقیب شما لینک می دهد، نصف راه را طی کرده اید. بک لینک های رقبا تقریباً همیشه در سایت هایی که مرتبط با موضوع سایت شما هستند ایجاد شده اند. بنابراین، مطمئنید که به نفع سئو سایت شما خواهند بود. ممکن است اجرای این استراتژی کمی دشوار به نظر برسد، اما اقدامی ارزشمند است.

وب سایت HARO (Help A Reporter Out)

HARO (Help A Reporter Out) ابزاری عالی برای به دست آوردن لینک های ارزشمند با استفاده از تخصص شما است. ناشران به دنبال نظرات کارشناسان صنعت هستند تا آنها را در محتوای خود ذکر کنند.

این یک راه طبیعی برای به دست آوردن بک لینک است و بنابراین یک استراتژی لینک سازی واقعا عالی است.

وب سایت haro برای ساحت لینک و ارتباط با متخصصین و خبرنگاران

پاسخ به درخواستها و سوالات HARO یک تاکتیک عالی برای ایجاد لینک است زیرا به شما امکان می‌دهد اتصالات مرتبط و باکیفیت را به وب‌ سایت خود ایجاد کنید و در عین حال محتوای مفیدی را به وب ‌سایت‌های دیگر ارائه دهید. حتی به کمک این وبسایت، می توانید با وبلاگ نویسان و روزنامه نگارانی که ممکن است بعداً علاقه مند به لینک دادن به وب سایت شما یا اشتراک گذاری مطالب باشند، ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این، با ارائه مداوم نظرات تخصصی، ممکن است خود را به عنوان یک مرجع معتبر در صنعت خود معرفی کنید.

البته این سایت به زبان انگلیسی است و شما باید به انگلیسی مسلط باشید یا میتوانید از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید.

محتوای عالی ایجاد کنید

محتوای باکیفیت و ارزشمند این روزها یکی از ضروریات سئو است، به خصوص که چند هفته پیش بروزرسانی محتوای مفید گوگل منتشر شد.

کارشناسان بر این باورند که با ایجاد محتوای عالی، افرادی را جذب خواهید کرد که می خواهند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. محتوای جذاب و با کیفیت بالا ایجاد کنید، محتوایی که باعث ایجاد علاقه و دریافت بک لینک شود.

یکی از تکنیک های لینک سازی سال 2023 که بهترین راه محبوب گوگل برای توسعه بک لینک سایت است، نوشتن محتوای خارق العاده و آپلود مداوم آن در وب سایت است، بنابراین به شما توصیه می کنیم از این استراتژی آزمایش شده و کاملا موثر لینک سازی استفاده کنید. محتوای شما باید مرتبط با موضوع سایت شما و برای خواننده مفید باشد. در این صورت تنها خوانندگان وبلاگ شما تماسل بیشتری دارند که پست های شما را به اشتراک بگذارند و به آنها لینک دهند، بلکه موتورهای جستجو متوجه کیفیت مطالبی می شوند که کسب و کار شما ارائه می دهد و این احتمال را افزایش می دهد که موتورهای جستجو مانند گوگل رتبه ارگانیک شما را ارتقا دهند زیرا سایت شما را دارای اطلاعات معتبر می دانند.

در سال 2023 از دایرکتوری ‌ها و روش‌ های قدیمی‌ تر لینک سازی قدیمی‌ دور می‌شویم و بیشتر بر روی دستیابی به پیوندهای طبیعی که دیگران می ‌توانند به اشتراک بگذارند تمرکز می‌ کنیم. این بدان معناست که محتوایی مانند راهنما ها، بررسی و آنالیز، مزایا و معایب محصول و … که قابلیت اشتراک ‌گذاری بالایی دارند، منجر به دریافت بک لینک های باکیفیت میشوند.

محتوای مرجع ایجاد کنید

در حین ایجاد محتوای ارزشمند، می توانید نه تنها بر روی موضوع بلکه بر روی فرم محتوا نیز تمرکز کنید. راهنماهای طولانی و پر از دیدگاه های تخصصی، آمارهای مرتبط، منابع ارزشمند، الگوها و سایر مطالب مفید، افرادی را که به دنبال منبع خوبی از دانش هستند جذب می کند.

نیازهای مخاطبان خود را در نظر داشته باشید و محتوای آموزشی برای آنها فراهم کنید که به آنها در درک عمیق موضوع کمک می کند.

برای پیاده سازی این روش، ابتدا باید موضوعات مهمی که مخاطبان شما به آنها علاقه مند هستند را انتخاب کنید و محتوایی جامع ایجاد کنید که به مقالات معتبر، مطالب علمی و آکادمیک لینک دهد.

توسعه محتوا گام بعدی در ایجاد بک لینک به صفحه منبع شما است. برای اینکه محتوا برای خوانندگان مورد نظر مفیدتر باشد، باید به شکل یک راهنمای طولانی و جامع برای یک حوزه موضوعی خاص باشد.

اگر اطلاعات مورد نیاز مخاطبان خود را در اختیار آنها قرار دهید، به احتمال زیاد شما را به عنوان یک منبع قابل اعتماد می بینند. ارائه فهرست‌ های انتخاب ‌شده از منابع، قابل اشتراک‌ گذاری، یا سایر منابع رایگان در وب‌سایت شما، راهی عالی برای نشان دادن اینکه به مخاطبان هدف خود اهمیت می‌دهید، است و استراتژی فوق العاده ای برای دریافت لینک است.

استراتژی لینک سازی محلی

کسب و کارهای محلی نیز به بک لینک نیاز دارند. می توانید با ایجاد ارتباط با سایر مشاغل در منطقه خود که رقبای مستقیم شما نیستند، لینک محلی به دست آورید.

اگر صاحب یک کسب ‌و کار کوچک هستید و می‌خواهید برای کلمات کلیدی مرتبط با صنعت در جستجوی محلی رتبه‌ کسب کنید، باید این استراتژی لینک ‌سازی سئو محلی را اجرا کنید. در فرآیند سئو، یافتن لینکهای محلی آسان است اما افزایش آن چالش برانگیز است.

استراتژی ساخت لینک محلی

یکی از روش‌های ایجاد لینک محلی این است که فهرستی از برترین مشاغل محلی که در رقابت مستقیم با شما نیستند، تهیه کنید و در مورد آن یک پست وبلاگی بنویسید. کسب و کارهای کوچک محلی را معرفی کنید و به آنها لینک دهید، این اقدام افزایش بازدید آنها را به دنبال دارد و چون برای آنها ارزشمند است به مطلب مورد نظر لینک میدهند. با این کار شما از یک صفحه به چند وبسایت لینک داده اید، در حالیکه آن صفحه از چند دامنه لینک میگیرد.

تعامل در رسانه های اجتماعی

اگرچه لینک رسانه های اجتماعی مستقیماً به ارتقا رتبه وب سایت شما کمک نمی کنند، اما همچنان ارزشمند هستند. از رسانه های اجتماعی برای نشان دادن بهترین مطالب، محصولات و صفحات خود استفاده کنید و با دیگران و محتوای آنها درگیر شوید تا شهرت و ارتباطات ایجاد کنید.

به این ترتیب می ‌توانید روی دیگران برای انتشار محتوای خود در اینترنت حساب کنید و آگاهی از برند خود را افزایش دهید و لینک هایی را از وب ‌سایت ‌های معتبر جذب کنید که ممکن است شما را از طریق کانال‌ های رسانه‌های اجتماعی کشف کنند.

تعامل در رسانه های اجتماعی یکی دیگر از استراتژی های موثر برای ایجاد لینک است. با تعامل با دیگران در جایگاه خود و به اشتراک گذاری محتوای آنها، می توانید ترافیک و اشتراک گذاری خوبی به دست آورید. سعی کنید از ابزارهایی مانند Hootsuite برای مدیریت کانال های اجتماعی و خودکارسازی برخی پست ها استفاده کنید.

ساخت لینک پادکست

یک استراتژی لینک سازی دست کم گرفته شده، شرکت در پادکست ها و برگزاری وبینارهای آنلاین با متخصصان است. زمان زیادی می برد، اما راهی عالی برای جذب بک لینک به صورت ارگانیک است. این روزها پادکست ها بسیار محبوب هستند. نه تنها موضوعات مربوط به حوادث، سرگرمی و سبک زندگی در حال افزایش است، بلکه کانال های مرتبط با تجارت و بیزینس نیز در حال افزایش هستند.

اگر نمی خواهید کانال خود را راه اندازی کنید،میتوانید از کانالهای آماده استفاده کنید. بسیاری از پادکست ‌ها به دنبال کارشناسانی هستند که در موضوعات مختلف، محتوای صوتی ارائه دهند. بنابراین شروع به جستجوی موردی کنید که برای کسب و کار و صنعت شما مناسب ‌تر باشد.

اگر جاه طلبی دارید که یکی از پادکسترها شوید، می توانید مهمانان دیگری را نیز دعوت کنید. هنگام ضبط پادکست، سعی کنید موضوعات مختلفی را پوشش دهید و در مورد موضوعات مرتبط با مخاطبان خود صحبت کنید. پس از اتمام ضبط، پادکست خود را در iTunes و سایر سایت های میزبان پادکست آپلود کنید.

با کارشناسان صنعت خود ارتباط برقرار کنید

کسب بک لینک از کارشناسان در صنعت شما نه تنها به افزایش رتبه دامنه شما کمک می کند، بلکه به اعتبار شما نیز کمک می کند.

به دنبال کارشناسانی باشید که رقیب مستقیم شما نیستند و شروع به شبکه سازی کنید. شما می توانید یک رابطه طولانی مدت ایجاد کنید که مزایای زیادی به همراه خواهد داشت. تلاش و اختصاص وقت برای ایجاد این روابط واقعاً در دراز مدت نتیجه خواهد داد.

تعامل با دیگران در کسب و کار شما از طریق فرصت های شبکه، رویدادها یا رسانه های اجتماعی می تواند به افشای وب سایت و محتوای شما در معرض افراد دیگری کمک کند که ممکن است به شما لینک دهند. به عنوان مثال، پیوستن به برخی از گروه‌های مرتبط فیس ‌بوک و شرکت در چت، شرکت در بحث ‌ها و اشتراک ‌گذاری لینک ‌های مهم را در نظر بگیرید. زیاده روی نکنید زیرا انجام این کار می تواند از دید گوگل مصداق بک لینک اسپم باشد.

ایجاد روابط با اینفلوئنسرهای صنعت و ارتباط با آنها برای همکاری یا ذکر برند شما نیز یک استراتژی موفقیت آمیز لینک سازی در سال 2023 خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *