انتخاب نام دامنه مناسب بر اساس اصول سئو

انتخاب نام دامنه مناسب بر اساس اصول سئو

انتخاب نام دامنه چگونه بر سئو و رتبه بندی سایت تاثیر خواهد گذاشت؟ برای راه اندازی وبسایت چقدر باید برای انتخاب دامنه خود فکر کنید؟ آیا این موضوع واقعا در دامین اتوریتی هم اهمیت دارد؟ چگونه و با رعایت چه نکاتی می توان یک دامنه مناسب براساس اصول سئو انتخاب کرد؟ گوگل و موتورهای جستجو چه میزان به دامین و پسوند آن بها می دهند؟ نام دامنه چه ارتباطی با ارتقای برند ، نوع کسب و کار ، خدمات و محصولات دارد!

آیا این درست است که اگر وبسایت و کسب و کار باکیفیتی داشته باشید ، کاربران به نام دامنه شما توجه نمی کنند؟

در پاسخ به این سوالات باید گفت که دامنه سایت عنصر اصلی وبسایت شماست که می تواند زحمات شما در سئو و طراحی سایت را به نتیجه برساند یا تخریب کند ، شدیدا مورد توجه هر کدام از موتورهای جستجوست و در اتوریتی دامنه ، برندینگ و ذهنیت کاربران نیز موثر است. بنابراین انتخاب دامنه مثل سئو برای کسب و کار شما اهمیت بسیاری دارد و یکی از مهم ترین پایه و روشها در انتخاب url سایت است

چرا دقت در انتخاب نام دامنه شما اهمیت دارد؟

url  صفحه اصلی سایت اولین تصویر از سایت شماست که به مخاطب داده می شود. یک نام دامنه خوب می تواند تأثیرات مثبت و به سزایی ایجاد نماید ، در مقابل یک دامنه نامناسب می تواند عاملی برای نادیده گرفتن سایت شما توسط کاربران شود.

انتخاب دامنه کاملا بر سئو تاثیر می گذارد. کلمات و عبارات موجود در دامنه می تواند نمایانگر نوع فعالیت شما به موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان باشد. url صفحات حوزه مقالات و مطالب را مشخص می کنند.

دامنه نماد برند شماست که در ادامه بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد. انتخاب صحیح نام دامنه یک فرصت برای شناساندن برند تجاری از طریق سئو شماست.

چگونه نام دامنه مناسب سئو را انتخاب می کنید؟

برای اینکه یک انتخاب خوب و دقیق بر اساس معیار های تخصصی سئو داشته باشید باید نکات مهمی را رعایت کنید. برخی گمان می کنند که دامنه یک نام معمولی است ، حالا یک عبارتی را انتخاب می کنیم و بعدا عوض می کنیم ، نه! به هیچ وجه اینگونه نیست. اگر می خواهید از همان ابتدا ، قدم های استواری در جهت راه اندازی و توسعه فعالیت های تجاری خود و توجه به اتوریتی دامنه DA در فضای مجازی بردارید به انتخاب نام دامنه و تاثیر آن در رتبه بندی گوگل و سئو توجه داشته باشید. موارد زیر جز کلیدی ترین نکات در تعیین دامنه وبسایت هستند.

چگونه نام دامنه مناسب برای سئو انتخاب کنیم؟

تاثیر برند در دامنه بر سئو

خیلی مهم است که در انتخاب نام دامنه از برند خود نیز استفاده کنید ، این موضوع هم باعث ارتقای برند شما می شود و هم دسترسی مشتریان وفادار شما به وبسایت شرکت را تسهیل می نماید و به دنبال ارتباط دامنه و برندینگ ، می تواند نتایج خوبی برایتان داشته باشد.

تفاوت عمده ای میان دامنه هایی که شامل نام برند هستند و آن دسته از سایت هایی که برند را در دامنه خود ندارند وجود دارد که به وضوح تاثیر خود در سئو را نشان می دهد.

یک نام دامنه با نام تجاری منحصر به فرد است و در رقابت متمایز می شود ، در حالی که معمولا یک نام دامنه عمومی پر از کلمات کلی است که به خوبی در ذهن مخاطب ثبت نمی شود.

تاثیر استفاده از نام برند در دامنه بر سئو

تاثیر دامنه کوتاه تر بر بهبود سئو

زمانی که بحث طول دامنه مطرح می شود باید گفت که هرچه کوتاه تر ، بهتر! تاثیر دامین کوتاه بر افزایش ترافیک و بازدید سایت و رسیدن به اهداف سئو انکارناپذیر است.

براساس تحقیقات DataGenetics.com رایج ترین طول نام تقریباً 12 کاراکتر است و در میان کاربران نیز محبوبیت بیشتری دارد که نشان می دهد شما باید طول دامنه خود را کوتاه نگه دارید. به همین منظور حتما باید دامنه از 6 تا 14 کاراکتر ساخته شده باشد.

باتوجه به توسعه اینترنت بسیاری از دامنه های کوتاه ثبت و فروخته شده اند و اگر در این زمینه به مشکلی برخوردید باید اولا زمان بیشتری را برای انتخاب نام دامنه صرف کنید و ثانیا می توانید برای تمایز از برند خود در دامنه به همراه یک کلمه کلیدی اصلی صنعتی که در آن مشغول هستید استفاده نمایید.

دامنه وب سایت ما ، seobehine.ir ، از 9 کاراکتر تشکیل شده است.

تلفظ و تایپ دامنه آسان باشد

به دامنه های معروف برخی از بزرگترین شرکت های دنیا توجه کنید ، google  ، yahoo ، bing و … ! تمام این اسامی نگارش ساده ای دارند و از پیچیدگی به دور هستند و بسیار مهم است که مخاطب شما بدون مشکل آدرس سایت را تایپ کند.

طبیعتا اگر با انتخاب نام دامنه با نگارش سخت ، پیچیدگی و ابهام برای مخاطبان ایجاد کنید ، امکان تایپ اشتباه و ورود به یک سایت دیگر برای کاربران وجود دارد که تاثیر منفی بر سئو وبسایت دارد ، درواقع شما ناخواسته مشتریان بالقوه خود را به دامنه دیگری راهنمایی کرده اید.

برای جلوگیری از این کار ، قبل از ثبت دامنه ، نام انتخابی را به 10 نفر بگویید و از آنها بخواهید آن را تایپ و هجی کنند تا اگر مشکلی در این مورد بود متوجه شوید.

مانند تایپ دامنه ، تلفظ آن هم مهم است و مخاطب باید به راحتی بتواند آن را شفاها بیان کند. پس دو نکته را برای افزایش اتوریتی به حاطر بسپارید ، دامنه باید قابل هجی کردن و تلفظ راحت باشد.

از پسوند مناسب استفاده کنید

وقتی که url دامنه خود را انتخاب می کنید ، می توانید از یک چیز مطمئن باشید: “.com” هنوز بهترین است. طبق تحقیقات DomainNameStat ، 43٪ از کل دامنه ها دارای پسوند “.com” هستند.

چرا؟ خوب ، “.com” آشناترین و ساده ترین نماد برای یک وبسایت است. در حالی که بسیاری از وب سایت های موفق با “.net” و “.org” نیز وجود دارد ، اما پیشنهاد ما برای بهترین عملکرد و تاثیر بر سئو استفاده از پسوند com و برای سایت هایی که در ایران فعالیت دارند ir است. این دو پسوند جز شناخته شده ترین پسوندهای سایت برای ایرانی ها هستند.

انتخاب پسوند مناسب برای دامنه

از خط فاصه و عدد استفاده نکنید

باتوجه به نکات بالا در راحتی تلفظ ، باید بدانید که اعداد تلفظ نام دامنه را دشوار می کنند. همچنین استفاده از خط فاصله در دامنه تاثیر منفی خواهد داشت. مثلا فرض کنید اگر دامنه گوگل به این شکل بود ، goo-gle ! مطمئن باشید که به هیچ وجه اعتبار و محبوبیت حال حاظر را کسب نمی کرد. دامنه سایت باید یکپارچه ، با تلفظ راحت و جذاب باشد و هیچ گونه مانعی مثل اعداد و خطوط فاصله که اتوریتی آن را تهدید می کند را نباید قرار داد.

تاثیر کلمات کلیدی در دامنه بر سئو

آدرس سایت ما را در نظر بگیرید! علاوه بر اینکه برند شرکت ما ( سئوبهینه ) را دقیقا شامل می شود ، اما از کلمه سئو که کلمه کلیدی اصلی کسب و کار ماست نیز برخوردار است. پس حتما سعی کنید که از کلمات کلیدی مهم در دامنه به کار ببرید. اما با در نظر گرفتن شرایط بالا! یعنی کوتاه و قابل تلفظ و تایپ کردن باشد. برای انتخاب کلمات کلیدی نیز ابزار و روش های متعددی وجود دارد که در برخی از مقالات منتشر شده سئوبهینه به آن اشاره کرده ایم.

بلندمدت فکر کنید

دامنه یکی از مواردی است که از آغاز یک فعالیت تجاری اینترنتی تا پایان در کنار آن خواهد بود ، پس ضروری است که بلند مدت فکر کنید و دامنه ای را انتخاب کنید که بعدها با گسترش کسب و کارتان کماکان کارایی لازم را داشته باشد

اگر تصمیم دارید در آینده دامنه را تغییر دهید ، اتلاف هزینه ، افت برند و رتبه بندی و سئو را به همراه خواهد داشت که ایرادات و خسارات ناگواری خواهند بود. بنابراین ، هنگام انتخاب نام دامنه خود ، دید طولانی مدت داشته باشید.

دامنه غیرتکراری

قبل از تعیین نام دامنه ابتدا بررسی کنید که مورد مشابهی با پسوند متفاوت وجود نداشته باشد یا برند معتبر دیگری را برای خود انتخاب نکنید. شباهت میان دامنه ها هم کاربران را به اشتباه می اندازد و هم در سئو تاثیر کاملا منفی خواهد داشت. برای رفع این مشکل ابتدا باید دامنه های مختلف را در وبسایت های فروش دامنه و شبکه های اجتماعی به خوبی بررسی کنید و یا از ابزار های هوشمند تولید نام دامنه کمک بگیرید. همچنین سعی کنید از دامنه هایی که در گذشته مورد استفاده بوده اند و الان منقضی و برای خرید در دسترس هستند اکیدا خودداری نمایید.

دامنه چگونه بر سئو سایت تاثیر دارد؟

هنگام راه اندازی وب سایت جدید ، یکی از مهمترین تصمیماتی که باید اتخاذ کنید انتخاب نام دامنه مناسب است. چندین سال است که استراتژیست های سئو روش های بسیاری را برای کمک به کسب رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو و موثر در افزایش اتوریتی دامنه ارائه داده اند که اکثریت آنها بر انتخاب درست دامنه و تاثیر آن در سئو تاکید می کنند.

در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه نام دامنه شما می تواند بر تلاشهای سئو و رتبه بندی جستجو شما تأثیر بگذارد.

دامنه بهینه سازی و انتخاب شده براساس اصول سئو ، نامی است که به سایرین می گوید فعالیت وب سایت چیست ، چه محصولات و خدماتی که ارائه می دهد و بسیاری از سیگنال های دیگر و در شرایطی که دامنه اصولی انتخاب شود ، بیشتر در دریای عظیم نتایج جستجو ایستادگی می کند و افزایش نرخ کلیک را در پی دارد.

تاثیر دامنه در سئو و رتبه بندی سایت

با قاطعیت می توان گفت ، بله ، نام دامنه بر سئو تاثیر دارد و بسیار فراتر از یک نام معمولی است. داشتن نام دامنه مناسب می تواند به شما در هدف گیری مخاطبان و تسریع در قرارگیری در موتورهای جستجو کمک کند.

برای تاثیر گذاری بیشتر دامنه در فرآیند سئو ، باید از برند ، نوع خدمات و محصولات ، کلمه کلیدی اصلی و یا ترکیبی از دو یا هر سه این موارد استفاده کرد. رعایت طول مناسب ، تایپ و تلفظ راحت ، عدم تشابه ، پسوند پرکاربرد نقش کلیدی در این حوزه دارند.

همچنین عمر دامنه به عنوان یک فاکتور موثر در تصمیم گیری گوگل و موتورهای جستجو جهت تعیین کیفیت و اعتبار مطالب سایت می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *