قیمت سئو سایت براساس تعرفه روز چقدر است؟

قیمت سئو سایت براساس تعرفه روز چقدر است

اگر متقاضی خدمات بازاریابی موتورهای جستجو و سئو بوده اید مطمئنا این سوال برای شما پیش آمده که قیمت هریک از خدمات سئو سایت چقدر است؟ هزینه تابع چه فاکتورهایی است؟ کدام شرکت حق الزحمه کمتری دریافت میکند؟ و بسیاری از سوالات مشابه دیگر.

در این مطلب قصد داریم، با جزئیات کامل قیمت سئو سایت را برای هرکدام از خدمات سئو محلی، آموزش، مشاوره، و خدمات زیرشاخه ای مانند بهینه سازی وردپرس یا سئو فروشگاه اینترنتی مشخص کنیم.

احتمالا متوجه شدید که هزینه سئو سایت بسته به شرایط فعلی سایت، تعداد رقبا، نوع خدمات، هدف سئو و خیلی از عوامل دیگر متغیر است.

برای مثال؛ خدمات سئو محلی، برای سایت های فارسی زبان میتواند قیمتی در حدود 3 میلیون تا 10 میلیون تومان داشته باشد. اما برای وب سایت های انگلیسی زبان، این عدد به 400 تا بعضا 6000 دلار در ماه می رسد. در ادامه جزئیات هزینه ‌های سئو، پکیج های پیشنهادی و عوامل تاثیرگذار در قیمت را توضیح می دهیم.

جدول قیمت خدمات سئو سایت

سئو علاوه بر اینکه یک روش بازاریابی آنلاین است، یک روش سرمایه گذاری عالی محسوب میشود، که در میان سایر استراتژی های دیجیتال مارکتینگ نرخ بازگشت سرمایه بالاتری دارد. پس هر قیمت یا پولی که برای سئو می پردازید، نه تنها ارزش وبسایت شما را بالا میبرد، بلکه متناسب با آن هزینه، سود و منفعت برای شما به همراه دارد.

در جدول زیر، لیست برخی از خدمات کلی و بازه قیمتی (براساس نرخ روز ) آورده شده است:

هزینه آنالیز و بررسی سئو 0 – 2 میلیون تومان
سئو سایت چندزبانه بین المللی ماهیانه از 10 تا 100 میلیون تومان
تعرفه سئو فروشگاه های اینترنتی برای وبسایت فارسی: شروع از 5 میلیون تومان ماهیانه

برای وب سایت انگلیسی: شروع از 300 دلار ماهیانه

 قیمت سئو سایت های وردپرس برای وبسایت فارسی: شروع از 4 میلیون تومان ماهیانه

برای وب سایت انگلیسی: شروع از 400 دلار ماهیانه

هزینه سئو محلی برای وبسایت ایرانی: شروع از 3 میلیون تومان ماهیانه

برای وب سایت خارجی: شروع از 200 دلار ماهیانه

مشاوره سئو متخصص سئو: ساعتی 3 میلیون تومان

کارشناس سئو: ساعتی یک میلیون تومان

آموزش تخصصی سئو دوره های مبتدی: ساعتی یک میلیون و پانصدهزار تومان

دوره پیشرفته: ساعتی 2 میلیون تومان

اجرای کمپین جامع سئو و بازاریابی موتور جستجو ماهیانه از 2000 دلار به بالا
بهینه سازی فنی سایت  2 تا 20 میلیون تومان
قیمت تولید محتوا به ازای هر محتوا، از یک میلیون تومان به بالا
هزینه لینک سازی و رپورتاژ  سایت ایرانی: 5 تا 50 میلیون تومان

وب سایت خارجی: 500 تا 5000 دلار

🔵همچنین میتوانید 3 پکیج پیشنهادی سئو را مشاهده نمایید.

چه عواملی در قیمت سئو تاثیر دارند؟

🔷نوع خدمات انتخابی: اینکه چه نوع خدماتی را انتخاب می کنید مهم است. آیا فقط به مشاوره نیاز دارید؟ یا قصد دارید در نتایج جستجوی محلی ارتقا رتبه داشته باشید؟ افزایش سرعت سایت مدنظر شماست؟ یا اینکه بهبود رتبه به ازای کلمات کلیدی در نتایج ارگانیک گوگل را میخواهید؟

🔷رقابت در بازار: فاکتور موثر بعدی در قیمت سئو سایت، وضعیت رقبای شماست. سایتهای رقیب چه وضعیتی دارند؟ چه مدتی است فعالیت میکنند؟ آیا برندهای معتبر و محبوبی هستند؟ چه تعداد رقیب فعال در گوگل دارید؟

🔷وضعیت سایت در شروع پروژه: آیا یک سایت جدید راه اندازی کردید یا دامنه شما مدت زیادی است که فعالیت میکند؟ در حال حاضر وضعیت رتبه، سرعت و عملکرد سایت چگونه است؟ چه تعداد صفحه ایندکس شده در گوگل دارد؟ آیا سایت شما قبلا توسط گوگل جریمه شده؟

عوامل تاثیرگذار در تعرفه و قیمت سئو

🔷زبان سایت: زبان عامل موثر بعدی در قیمت سئو سایت است. طبیعتا برای سایت هایی که فقط به زبان فارسی هستند، هزینه به مراتب پایین تر از سایت های انگلیسی زبان و وبسایتهای دو یا چند زبانه است. تغییر زبان، تغییر رقبا، کلمات کلیدی، جامعه هدف و… را در پی دارد.

🔷وضعیت سئوکار یا شرکت سئو: قصد دارید پروژه سئو را به یک فرد واگذار کنید یا یک شرکت؟ سپردن این فرآیند به یک فرد، مزیت پایین بودن قیمت را به همراه دارد، اما امکان دارد سئو به خوبی انجام نشود یا حتی در صورت از دسترس خارج شدن فرد موردنظر کار نیمه تمام بماند. درحالیکه انتخاب یک شرکت معتبر که متشکل از یک تیم خبره است، حتی با هزینه بیشتر، ضمانت اجرا و اتمام پروژه را همراه دارد.

🔷مسئولیت و وظایف تیم سئو: در خلال فرآیند سئو چه مسئولیت و وظایفی برعهده تیم اجرا کننده است؟ آیا هزینه لینکسازی یا خرید رپورتاژ برعهده تیم سئو است یا جداگانه محاسبه میشود؟ هزینه تولید محتوا چطور؟ به عنوا مثال، معمولا سئوبهینه تمام این موارد را در پکیج های خدمات سئو در نظر میگیرد و شما نیازی نیست هزینه اضافی پرداخت کنید.

پاسخ به سوالات متدوال:

🔰قیمت ساعتی سئو چقدر است؟

بستگی به تجربه هر مشاور دارد، ما برای ساعات ثابت یا تعیین شده قیمت ارائه نمی دهیم، زیرا برای ارائه موثرترین و کارآمدترین خدمات ممکن به مشتریان خود، باید با نیازهای آنها سازگار شویم. یعنی با بررسی شرایط سایت، اهداف و خواسته های کارفرما، وضعیت رقبا و فاکتورهای دیگر، هزینه دقیق تعیین میشود.

اما بطور کلی میانگین قیمت هر ساعت مشاوره تخصصی سئو باتوجه به تجربه و دانش فرد مشاوره دهنده، بین 1 تا 3 میلیون تومان متغیر است.اگرچه بازهم نوع و شرایط پروژه عاملی تاثیر گذار است.

🔰قیمت آنالیز سایت چقدر است؟

هزینه براساس عواملی مانند اندازه یا نوع وب سایت متغیر است.که البته سئوبهینه، پیش از اینکه قراردادی بسته شود و هزینه ای دریافت شود، به متقضایانی در که در سامانه ثبت سفارش آدرس وبسایت خود را وارد میکنند، یک پروپوزال تحلیلی رایگان ارائه میدهد.

🔵جهت ثبت سفارش سئو و دریافت آنالیز سایت کلیک کنید!

نکته دیگر موثر در هزینه این بخش، این است که آیا قرار است فقط ارائه مستندات و تحلیل انجام شود یا اینکه شرکت یا مشاورین ما قرار است پیاده سازی و اجرای بهینه سازی را نیز برعهده داشته باشند، در حالت دوم هزینه طبق جدول بالا دریافت میشود.

🔰قیمت بهبود رتبه در نتایج محلی؟

براساس نوع وبسایت، کشور یا شهر محل فعالیت، زبان سایت، تعداد رقبای محلی قیمت میتواند از 3 میلیون تومان ( ماهانه ) به بالا باشد. از نظر اقتصادی باید ارزشی را که از طریق جذب مشتریان باکیفیت برای هر کسب و کار ارائه می شود، ارزیابی کرد. بسته به بخش و سطح رقابت، مقدار هزینه برای سرمایه گذاری در سئو تغییر می کند.

🔰قیمت ارتقا رتبه در جستجوی ارگانیک گوگل؟

در بخش رتبه بندی هزینه دقیقا به ویژگی های پروژه بستگی دارد. انواع مختلفی وجود دارد، هم مشاغل محلی کوچک و متوسط، و هم وبسایتهای بزرگ. بسته به رقبایی که سایت دارد و استراتژی و اهدافی که می خواهید به آن برسید، کلمات کلیدی که هدف قرار میدهید، تعداد بک لینکها و رپورتاژهایی که باید ایجاد شود و بسیاری موارد دیگر، هزینه سرمایه گذاری شما متفاوت است.

🔰بطور کلی هزینه سئو صفر تا صد چقدر است؟

یک پروژه ارتقا رتبه در موتورهای جستجوی برای نمایش سایت در موقعیت های برتر در صفحه اول گوگل می تواند به طور متوسط ​​از 5 تا 50 میلیون تومان در ماه هزینه داشته باشد. حداقل زمان اجرای پروژه هم 4 تا 6 ماه است که برای پروژه های سنگین امکان دارد تا 2 سال نیز طول بکشد.

همچنین با اضافه شدن تبلیغات کلیکی گوگل به کمپین سئو، چون هزینه هر کلیک بصورت دلاری دریافت میشود، هزینه کلی به مراتب بیشتر خواهد بود.

🔰نرخ سئوی فریلنسری چطور محاسبه میشود؟

خدمات سئو فریلنس برای شرکت های کوچک و متوسط ​​حدود 10 میلیون تومان در ماه است. که معمولا فریلسنری که بصورت دورکار همکاری میکند، دریافت مینماید.

2 پاسخ
 1. حمید
  حمید گفته:

  با سلام
  آیا با نرم افزار ایران سامانه هم آشنایی دارید؟
  و اینکه آیا از نظر مباحث سئو با ورد پرس فرق دارد؟

  پاسخ
  • seobehine
   seobehine گفته:

   درود. انتخاب استراتژی سئو ارتباط زیادی به پلتفرم سایت داره. چون وردپرس یک cms رایج هست و منایع رایگان زیادی برای یادگیری وردپرس موجود هست ، پیشنهاد می کنیم از وردپرس استفاده کنید. نه تنها هزینه کمتری داره ، بلکه محیط کاربری بهتری هم داره و خودتون هم با کمی آشنایی میتونید به راحتی سایت رو مدیریت کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *