اصول سئو سایت را بدانید!

مهم ترین اصول سئو سایت

رعایت اصول سئو سایت ، سنگ بنای مبانی تجارت مدرن است. تمام کسب و کارهای اینترنتی باید به سئو توجه ویژه ای داشته باشند زیرا گوگل منبع بزرگی از مشتریان هستند و چیزی در حدود 93 درصد بازدید کل وب سایت ها از موتور های جستجو تامین می شود. اصول سئو که شامل مقررات و استاندارد های روز بهینه سازی سایت است زمانی که بدانید حدود 75% کاربران فقط 3 سایت اول نتایج گوگل را بررسی می کنند ، مهم تر هم می شود.

جالب است بدانید که بیش از 60 درصد کل بازاریاب ها در دنیا ، سئو را اولویت اصلی خود می دانند. اما همانطور که گفتیم دقت به اصول پایه سئو اهمیت بسیاری دارد. اجرای کورکورانه هر فرآیندی احتمال موفقیت آن را کاهش می دهد. در همین راستا ، شما باید تمام استراتژی ها و روش های سئو را برپایه اصول و مقررات تدوین کنید. مسئله اجرای این فرآیند نیست ، هدف اجرای اصولی سئو است.

مهم ترین اصول سئو

همانطور که اشاره کردیم یادگیری مبانی و اصول سئو ، مفهومی متفاوت از روش و استراتژی دارد و به بایدها و نبایدهایی که هنگام اجرای این فرایند رعایت شوند اشاره می کند.

اصول به معنای کیفیت و چگونگی حاکم بر روش های انجام سئو است که سیاست های اجرای روش و تحقق فاکتورهای مدنظر گوگل را به همراه دارد. توجه به تجربه کاربری ، رعایت اصول نگارش محتوا ، تدوین ساختار سایت براساس معیارهای طراحی وب از جمله مهم ترین این مباحث هستند که یک متخصص سئو پیش از شروع به کار باید به آنها واقف باشد.

مهم ترین اصول سئو عبارتند از:

سئو برای کاربران نه گوگل

یکی از مهم ترین اصول سئو سایت ، قرار دادن کاربران به عنوان هدف نهایی است. خود گوگل اعلام کرده که با بروزرسانی الگوریتم های جدید هوش مصنوعی ، خزنده و ربات ها از رفتار انسانی طبعیت می کنند. هرچیزی که برای کاربران خوشایند باشد برای گوگل نیز مطلوب خواهد بود. پس در وهله اول باید تمام تمرکز خود را به جلب رضایت و بهبود تجربه کاربری قرار دهید. طراحی جذاب سایت ، منو و محیط کاربری مناسب ، مطالب کاربردی ، استفاده از تصاویر و ویدئو ها بخشی از اقداماتی است که همواره در طول اجرای این فرآیند در ذهن شما باشد.

اگر مخاطبین به سایت شما علاقه مند شوند و مدت زمان کافی را برای مشاهده صفحات صرف کنند ، گوگل این نوع رفتار را عاملی برای بهبود رتبه سایت شما می داند. همچنین باید بتوانند با سرعت بالا سایت شما را مشاهده کنند.

مقالات و روش های مرتبط با اصول تجربه کاربری:

اصول سئو محتوا را رعایت کنید

محتوای بهینه را می توان کلیدی ترین اصل از اصول سئو دانست. محتوا و مطالب قبل از انتشار باید کاملا بازبینی و بررسی شوند. عنوان محتوا ، هدینگ ها و ترتیب آنها ، لینک سازی داخلی ، غیرتکراری بودن و عدم کپی برداری ، طول مناسب ، استفاده به جا از تصاویر ، سئو تصاویر ، حجم مناسب کلمات کلیدی و بسیاری از موارد دیگر در این حوزه قرار می گیرند.

مطالب و مقالاتی که در رابطه با اصول تولید محتوا هستند را مطالعه کنید:

هر صفحه یک عبارت کلیدی

وب سایت شما مجموعه ای از صفحات و مطالب را در بر می گیرد که هرکدام هویتی مجزا دارند و همگی به منظور ارتقای یک دامنه ایجاد می شوند. ولی هر صفحه باید یک عبارت کلیدی مختص به خود را داشته باشد و هیچ دو صفحه ای نباید بر یک عبارت کلیدی یکسان متمرکز شوند. این عبارات می توانند مکمل یکدیگر باشند و حتما باید حول موضوع اصلی سایت تعیین شوند.

اگر دو صفحه از یک سایت هرچند با محتوایی متفاوت برای یک عبارت کلیدی تنظیم شوند ، موجب سردرگمی کاربران و خزنده های گوگل می شود و امکان حذف دو صفحه از نتایج وجود دارد ، چون عملا گوگل نمی تواند مناسب ترین مطلب را انتخاب کند.

و اما مهم ترین مقالات در این زمینه:

توجه به ساختار صفحات

ساختار سایت شامل تگ ، عناوین ، کدها و هر آن چیزی است که در ایجاد چهارچوب یک سایت نقش دارد. همواره اصول سئو ساختار صفحات را رعایت کنید. کاهش حجم کد ، عدم مشابهت متاتگ های صفحه ، تگ توضیحات ، عنوان صفحه ، برنامه نویسی طبق استانداردهای جدید ، جاگذاری صحیح منو ، هدر و فوتر باید با دقت بالایی انجام شود.

به منظور سئو ساختار سایت مقالات و روش های زیر پیشنهاد می شود:

خرید لینک مغایر با اصول سئو سایت است

یکی دیگر از اصول سئو ، عدم اقدام به تقلب و فریب گوگل و یا موتورهای جستجوی دیگر است. روش های لینک سازی غیرطبیعی و خرید بک لینک ، یکی از اقداماتی است که گوگل از آن متنفر است و شدیدا با سایت خاطی برخورد می کند. نه تنها خرید لینک بلکه تبادل لینک و یا هر روش دیگری که مغایر با قوانین موتور جستجو باشد وب سایت شما را به خظر می اندازد.

در لینک سازی و دریافت بک لینک به روش و معیارهای ذکر شده در مقالات زیر توجه داشته باشید:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *