معرفی نرم افزارهای کاربردی سئو

معرفی بهترین نرم افزار سئو سایت

طراحی نرم افزار های بهینه سازی موتور جستجو یا نرم افزار سئو به بازاریابی و افزایش بازدید طبیعی برای بهبود رتبه وب سایت ها در نتایج موتور جستجو کمک می کنند. هدف این ابزارها محیا کردن آنالیز اطلاعات و دید درست شرکت ها از سئو سایت و ارائه راهکارهای سئو برای بهبود وضعیت وب سایت می باشد. بسیاری از ابزارها داده های رقبا و تجزیه و تحلیل صنعت گسترده را نیز ارائه می دهند. نرم افزار های سئو اغلب توسط تیم های بزرگ بازاریابی و همچنین متخصصان سئو استفاده می شود تا ایده هایی را برای بهبود در وب سایت خود پیدا کنند که می تواند به کسب رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو مانند گوگل ، یاهو و بینگ منجر شود.

نرم افزارهای موجود در حوزه سئو یک یا چند کارکرد مانند این موارد را ارائه می دهند: ممیزی سئو ، ردیابی رتبه ، بررسی کلمات کلیدی ، بهینه سازی محتوا و لینک سازی.

کاربرد نرم افزارهای سئو

نرم افزار های سئو گزارشهایی را از سلامت وب سایت در اختیار مالکین کسب و کارها قرار می دهند. این محصولات ایرادات محتوایی یا فنی را که ممکن است در رتبه بندی سایت تاثیر بگذارد را شناسایی می کنند و پیشنهادهایی را برای بهبود شرایط ارائه می دهند.

ابزارهای ردیابی رتبه عملکرد وب سایت را در SERP ها نظارت می کنند. رتبه سایت برای کلمات کلیدی را بررسی می کنند و همین طور عبارات جدید ، جایگزین و رقابتی یک کسب و کار را پیشنهاد می دهند. در نرم افزار سئو ، ابزارهای بهینه سازی محتوا به مشاغل کمک می کنند تا محتوای وب سایت خود را براساس ویژگی های هوش مصنوعی و سئو معنایی انجام  دهند. بخشی دیگر از این ابزارها برای بهبود سئو خارجی سایت با نظارت بر بک لینک ها و شناسایی فرصت های ایجاد لینک های جدید کاربرد دارند.

برخی از نرم افزارهای  سئو در بهبود خدمات سئو محلی کاربرد دارند. این ابزارها به وبسایت کمک می کنند تا رتبه خود را در صفحات جستجوی محلی ردیابی کند ، لیست های محلی را رصد کند و کلمات کلیدی محلی برتر را کشف کند. سایر محصولات نرم افزاری سئو ممکن است ابزارهای بهینه سازی پولی ، مانند بهینه سازی تبلیغات و پرداخت کلیکی ، ثبت و قرار دادن آگهی را ارائه دهند.

8 نرم افزار سئو سایت

نرم افزارهای سئو بهترین منبع برای انالیز سایت ، توصیه هایی برای ارتقای رتبه ، تحقیق در ارتباط با تعیین کلمات کلیدی ، بهینه سازی محتوا ، بررسی بک لینک ها ، استعلام رتبه سایت هستند. در ادامه 8 تا از مهم ترین نرم افزار های سئو سایت را که می توانند هم برای افراد مبتدی و هم متخصصین کاربرد داشته باشند را معرفی می کنیم. برخی از این ابزارها قابل دانلود و نصب روی کامپیوتر شخصی هستند و برخی بصورت آنلاین و از طریق سایت خود تحلیل سئو را انجام می دهند. برخی از آنها رایگان هستند و تعدادی دیگر ماهیانه هزینه های معقولی دریافت می کنند.

نرم افزار سئو Semrush

SEMrush  یک پلت فرم SaaS با قابلیت مدیریت و بازاریابی محتوا است که نتایج قابل اندازه گیری بازاریابی آنلاین را ارائه می دهد.  SEMrush  برای انواع کسب و کار ها ، ساخت ، مدیریت و بررسی نتایج کمپین های تبلیغاتی را تامین می کند. این ابزار آنالیز سئو با 30 ابزار برای جستجو ، محتوا ، رسانه های اجتماعی و تحقیقات بازار و داده های مربوط به بیش از 140 کشور جهان ، دذ حال حاضر یک ابزار ضروری برای همه شرکت های فعال در تجارت آنلاین است.

Moz pro

امکانات Moz Pro  شامل دسترسی و مشاهده اطلاعات سلامت سایت ، ایجاد لینک و عملکرد کلمه کلیدی می باشد. ابزارهایی که سایت رقبای شما را تجزیه و تحلیل می کنند و بسیاری از قابلیت های دیگر تنها با هزینه 99 دلار در ماه به علاوه 30 روز آزمایشی رایگان در اختیار شما خواهد بود.

نرم افزار سئو moz

ابزار Se ranking

SE Ranking  یک نرم افزار جامع سئو است که کلیه ابزارهای  مورد نیاز برای اجرای موفقیت آمیز بازاریابی آنلاین را ارائه می دهد که  برای صاحبان مشاغل کوچک بسیار مناسب است. این نرم افزار مجموعه کاملی از ابزارها را برای تعیین موقعیت کلمات کلیدی و پیشنهاد و گروه بندی عبارات جدید، ایرادات وب سایت ، تجزیه و تحلیل رقبا ، نظارت بر بک لینک ها، گزارش خودکار حرفه ای و موارد دیگری را ارائه می دهد. علاوه بر ابزارهای استاندارد سئو ، این سیستم مجموعه ای از ویژگی های اضافی مانند مدیریت رسانه های اجتماعی و برنامه بازاریابی را با هدف ارائه خدمات دیجیتال در یک سطح کاملا را تحت یک پلتفرم کاربر پسند را داراست.

Conductor Searchlight

فن آوری Conductor searchlight که توسط یکی از پیشروترین شرکت های بازاریابی سئو در دنیا طراحی شده ، بازاریاب ها را قادر می سازد که بر روند و تغییرات وب سایت را در هر مرحله از فرآیند خرید نظارت کنند. داشبورد کامل این نرم افزار اطلاعات کاملی از برنامه ریزی تبلیغات و تولید محتوا را در اختیار بازاریابان قرار می دهد تا سنجش و اثربخشی فرآیند سئو را به عمل آورند.

نرم افزار Ahrefs

Ahrefs  مجموعه ای از تمام قابلیت های جستجوگرها است که می تواند تقریباً در هر زمینه ای از بازاریابی محتوا به شما کمک کند. تحقیق در مورد رقیب ، پرده برداری از کلمات کلیدی ارگانیک رقبا ، استراتژی های بک لینک سازی ، یافتن قوی ترین فرصت های بک لینک در یک صنعت خاص ، تعیین درجه سختی کلمات کلیدی ، تعیین رتبه در موتورهای جستجو ،ارائه گزارش های تخصصی و پیشنهادات لازم برای سئو سایت شما از خدمات ahrefs است.  بانک اطلاعاتی Ahrefs دارای 7 میلیارد کلمه کلیدی و 187 میلیارد صفحه فهرست بندی شده است. به همین دلیل است که Ahrefs قادر است بیشترین داده ها را با دقت بالا در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نرم افزار سئو سایت serpstat

Serpstat  یک نرم افزار سئو کامل و دارای بیش از 20 ابزار کاربردی برای تجزیه و تحلیل سایت می باشد. تجزیه و تحلیل رقبا ، تعیین کلمات کلیدی ، تجزیه و تحلیل بک لینک ، بررسی سایت و ردیاب رتبه بندی بخشی از قابلیت های آن است. سریعترین ابزار برای وبمسترها در بازار است که داده های جامع و تجزیه و تحلیل جستجو را برای بیش از سیصدهزار کاربر فراهم می کند. با استفاده از Serpstat می توانید:

دریابید که چه کلمات کلیدی برای سایت شما مناسبتر است ، استراتژی سئو خود را براساس رقبا تدوین و تحلیل کنید ، بهترین منابع بک لینک را شناسایی کنید ، ایده های مطلوب را برای بازاریابی محتوا بیابید ، وب سایت خود را از دید موتورهای جستجو و کاربران مشاهده کنید ، نحوه عملکرد وب سایت های موفق را ببینید ، بدانید کدام صفحات دارای بیشترین پتانسیل برای کسب رتبه بهتر هستند ، پیشرفت روزانه وب سایت خود را بطور لحظه ای پیگیری کنید ، گزارش های سئو را برای مشتریان خود ایجاد کنید ، میزان ترند و روند کلمات کلیدی را آنالیز نمایید.

معرفی نرم افزار سئو سایت serpstat

نرم افزار spyfu

SpyFu  ابزار رقابتی هوشمندانه برای بازاریابان و متخصصین سئو است و ابزاری مناسب برای افرادی که قصد شروع یک رقابت و یا بهبود وضعیت سایت خود را دارند است. می توانید یک دامنه را تایپ کنید تا تمام کلمات کلیدی  و محتوای برتر آن را مشاهده کنید. همچنین این نرم افزار اطلاعات دقیقی درباره تبلیغات کلیکی ppc به شما می دهد و مشخص می کند یک دامنه ( شما یا رقبایتان ) برای کدام کلمات تبلیغات کلیکی خریداری کرده است.

نرم افزار Netpeak spider

Netpeak Spider  یک خزنده سئو برای بررسی منظم سئو ، جستجوی سریع ، تجزیه و تحلیل سیستم وب سایت است. این ابزار به شما امکان می دهد:  بیش از 60 فاکتور مهم بهینه سازی وب سایت خود را پیدا کنید. پارامترهای موتورهای جستجو را بدانید. برای بهبود ساختار لینک سازی وب سایت ، PageRank  را محاسبه کنید.  کلیه لینکهای داخلی ورودی و خروجی را تجزیه و تحلیل کنید. مشاهده منبع صفحه و هدرهای HTTP . ایجاد نقشه های سایت XML  ، تنظیم دسترسی و بررسی سایت توسط خزنده و ربات های موتور جستجو ، سفارشی سازی متا روبات ها ، آنالیز صفحات ، عناوین ، توضیحات متا ، هدرهای H1 ، و غیره.  مسائل مربوط به ریدایرکت و تغییر مسیرها. و یک پنل کاربری فوق العاده عالی به همراه ارائه گزارش نهایی در فایل اکسل!

2 پاسخ
  • seobehine
   seobehine گفته:

   سلام
   خیلی از مواردی که معرفی کردیم رایگان هستن.
   نرم افزار سئو netpeak رو امتحان کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *