7 استراتژی بازاریابی ویدئویی موثر در کسب و کار شما

7 استراتژی بازاریابی ویدئویی موثر در رونق کسب و کار

جهان در حال تغییر است و بازاریابی ویدئویی پادشاه جدید بازاریابی محتوا است. این بدان معنی است که محتوای ویدیویی در حال حاضر بیشترین درخواست را دارد و هدف آن تولید و توزیع اطلاعات با کیفیت متناسب با نیازهای مخاطبان هدف است. این شکل از محتوا باید به گونه ای ساخته و پرداخته شود که بازدیدکنندگان شما را درگیر کند، آنها را علاقه مند نگه دارد، و در نهایت آنها را تبدیل به مشتری کند، یا حداقل آنها را به سمت پایین قیف فروش حرکت دهد.

ارائه ویدئو به مخاطبان در مراحل مختلف فرآیند خرید، راهی عالی برای جذب آنهاست. ایده آل این است که ویدیوهایی ارائه دهید که سطح اطلاعات بازدیدکنندگان را افزایش دهد، اعتماد آنها را به شرکت یا وب سایت شما را تسهیل کند و آنها را سریعتر به تصمیم خرید نزدیکتر کند.

ویدئو و فایل های چندرسانه ای جایگاه ویژه ای هم در فرآیند سئو سایت دارند و باهدف افزایش زمان حضور کاربر روی سایت و تعامل بیشتر و بهتر بازدیدکننده مورد استفاده قرار میگیرند. در گذشته ارتقا رتبه در گوگل بیشتر به طول محتوای متنی وابسته بود، در حالیکه امروزه محتوای ویدئویی که بتواند کاربر را جذب و در سایت نگه دارد، تاثیر بیشتری در رتبه بندی دارد.

در این مقاله هفت نوع محتوای مناسب برای بازاریابی ویدیویی توضیح داده شده است که باید در استراتژی تبلیغات آنلاین خود به منظور افزایش فروش در نظر بگیرید.

بازاریابی ویدئویی چیست؟

بسیاری از شرکت ها از قدرت ویدئو به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده می کنند. محتوای ویدیویی برای برندها به دلیل گسترش تلفن های هوشمند و گسترش دسترسی به اینترنت در سراسر جهان، تقاضای زیادی از سوی مخاطبان دارد.

ویدئو بازگشت سرمایه قابل توجهی را ارائه می دهد و می تواند موثرترین روش بازاریابی در صنعت شما از نظر بازگشت سرمایه باشد. برندها می‌توانند از طریق پیام ‌رسانی با مخاطبان خود درگیر شوند، اما باید این کار را به شیوه ‌ای متقاعد کننده و جذاب برای مخاطب انجام دهند. ویدئو شانس بیشتری برای انتقال جذاب، پیام شما فراهم می نماید.

موثرترین روشهای بازاریابی ویدئویی برای رونق کسب و کار

بدون بازاریابی ویدیویی، شرکت شما فرصت های زیادی برای تعامل با مخاطبان هدف و همچنین زمینه های مهم در برابر رقبای شما را از دست می دهد.

در کنار اقداماتی مثل سئو و بهینه سازی سایت، با یک برنامه بازاریابی ویدئویی خوب که برند، مخاطبان و اهداف شما را در نظر می گیرد، می توانید به درامد و فروش اینترنتی خوبی برسید. در مورد هرکدام از روشهایی که در ادامه توضیح میدهیم، از همان لحظه اول شروع به تولید محتوای با ارزش برای کاربران خود کنید.

ابتدا با جذابیت بصری مخاطب را جذب کنید سپس به بهترین نحو و براساس استراتژی انتخاب شده، پیام خود را منتقل نمایید. البته موارد زیر فقط استراتژی ها هستند، اگر میخواهید ویدئوهای پربازدید (به خصوص در موتورهای جستجو) داشته باشید، 11 روش سئو ویدئوهای سایت برای بازدید حداکثری را مطالعه کنید.

ویدئوهای محصول

ویدئوهای محصول ویژگی ‌ها و مزایای محصول شما و همچنین نمایش نحوه عملکرد آن را برجسته می‌ کنند و در عین حال که مخاطبان شما را به خوبی درگیر می‌کنند. این نوع ودیئو به ویژه برای افرادی که در مراحل اولیه فرآیند خرید خود هستند مفید است.

درواقع در ویدئو توضیح واضح و دقیق از آنچه شما ارائه می دهید(محصول یا خدمات) بیان میشود. ویدیوهای محصول راهی عالی برای به روز نگه داشتن مشتریان فعلی شما در مورد جدیدترین ویژگی ها و پیشرفت های محصولات شما است. علاوه بر این، این ویدیوها می توانند مشتریان شما را در مورد ویژگی های جدید آموزش دهند و آنها را تشویق به استفاده از محصول کنند.

ویدیوهای مصاحبه با مشتریان

حتی توصیه یک مشتری می تواند برای شهرت شرکت شما معجزه کند، و زمانی که مصاحبه با مشتریان سابق در قالب ویدیو ضبط و پخش می شود بسیار متقاعد کننده تر است. قطعا افراد جامعه روی یکدیگر تأثیر می گذارند. نقد و نظرات این پتانسیل را دارند که درک ما از یک محصول را تغییر دهند یا ما را به خرید آن ترغیب کنند. به همین دلیل است که ویدیوهای نظرات و تجارب خرید مشتری بسیار ارزشمند هستند.

این ویدیوها می توانند به راحتی با نشان دادن تجربیات مشتری، تأثیر مثبت محصول شما بر افراد جدید و مشتریان بالقوه را نشان دهند. شنیدن صدای مصرف کنندگان واقعی و دیدن مزایا و کاربردهای یک محصول در عمل بسیار مهمتر از خواندن متن در مورد محصول است. ویدیوهای گواهی مشتری می‌تواند در ایجاد اعتماد و جلب مشتریان جدید مفید باشد.

ویدئو برای شبکه های اجتماعی

شما می توانید از ویدیوهای ارسال شده در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، اینستاگرام، توییتر یا بسیاری دیگر از پلتفرم های اجتماعی آنلاین برای ایجاد مشتری در وب سایت خود استفاده کنید یا از آنها برای تبلیغ برند خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بسیاری از بازدیدکنندگان شما از طریق تلفن های خود وارد وب میشوند و زمانی برای تماشای ویدیوهای طولانی نخواهند داشت.

بازاریابی با استفاده از تولید ویدئو در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام

وقتی صحبت از یک ویدیو برای شبکه های اجتماعی به میان می آید، یکی از مهمترین مزیت ها این است که شما قبلاً تعدادی مخاطب را جذب کرده اید و قطعا با تبلغیات موثر این تعداد را در اکانت خود افزایش خواهید داد. اهدافی که از این روش دنبال میشود مواردی مثل تبلیغات، معرفی محصول، معرفی برند، رویدادها، بروزرسانی محصولات و خدمات، آموزش و فروش مستقیم است.

بعد از اینکه همه‌ گیری کرونا از زندگی ما گذشت و قرنطینه را پشت سر گذاشتیم، برندهای زیادی بودند که می‌خواستند وجهه برند خود را تقویت کنند تا به موقعیت‌هایی که قبلا داشتند بازگردند. در دوره همه گیری به دلیل خانه نشینی و قرنطینه، کاربران شبکه های اجتماعی رشد چشمگیری داشت و برندها و شرکتها توانستند به بهره گیری از این ظرفیت، مجددا فعالیت های تجاری خود را رونق دهند.

انیمیشن و موشن گرافیک

استفاده از انیمیشن بعد جدیدی برای برند شما ایجاد می کند. برای کسب و کارهایی که بودجه کمی دارند، ویدیوهای متحرک راهی عالی برای آزمایش محتوای ویدیویی هستند. از آنجایی که نرم ‌افزارها و سرویس‌ های ایجاد انیمیشن آنلاین بسیار قدرتمندی با قابلیت استفاده آسان در دسترس هستند، می ‌توان ویدیوهای متحرک را بدون نگرانی از بودجه و هزینه های بالا تولید کرد. با انیمیشن می توان به یک اثر جذاب دست یافت که منجر به ایجاد محتوای ویدئویی با برانگیختن احساسات بصری و احساسی مخاطب شود.

ایجاد یک ویدیوی متحرک گاهی اوقات می تواند کار دشواری باشد. اگر نمی‌دانید چگونه فیلم‌ های متحرک بسازید، طیف گسترده‌ای از ابزارهای آنلاین وجود دارد که به شما امکان می‌دهد این کار را از رایانه خود انجام دهید که بسیاری از آنها رایگان هستند. کافیست یک جستجوی ساده در گوگل انجام دهید.

ویدئوهای آموزشی

این نوع ویدئوها جنبه توضیح و آموزش دارند که به مخاطبان شما در راستای یک موضوع خاص آموزش می دهند، برای مثال چگونه یک مشکل را حل کنند. این مشکل میتواند در نتیجه استفاده از محصول شما یا محصولات برندهای دیگر باشد. هدف این است که مخاطبان شما با توضیحات و اموزشهایی که ارائه میدهید دانش و توانایی حل مشکل را بیاموزند.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا ویدیوهای توضیح دهنده برای تقویت پست های وبلاگ ایده آل هستند. اگر مشاهده کنید که تعداد درخواست های مطرح شده از بخش خدمات مشتریان کاهش یافته است، متوجه خواهید شد که ویدیوی شما کار خود را به خوبی انجام داده است.

ممکن است در آینده ویدیوهای محصول با ویدیوهای به روز جایگزین شوند. در مقابل، اگر به درستی و با در نظر گرفتن پاسخ دهی به تمام جوانب یک مشکل ساخته شود، می توان از ویدیوهای توضیح دهنده برای سال ها استفاده کرد.

رویدادهای مجازی و ویدئوهای آنلاین

برگزاری وبینار و رویدادهای مجازی نیز شکل دیگری از استراتژی های بازاریابی محتواست که بصورت ویدئویی هم انجام میشود. با یک ویدیوی تبلیغاتی که شرکت و محصولات یا خدمات شما را معرفی می کند، برند، خدمات، شرکت یا سایت خود را تبلیغ کنید.

هنگام ایجاد این ویدیوها، به خاطر داشته باشید که هدف شما پیش از برگزاری رویداد ارائه اطلاعات کافی به بینندگان برای ثبت نام یا رزرو رویدادی در تاریخ مشخص است. در نهایت، شما می خواهید با تشویق بینندگان به انجام یک اقدام خاص مثل کسب اطلاعات یا درخواست پشتیبانی ایجاد کنید.

استراتژی بازاریابی ویدئویی با وبینار و رویدادهای آنلاین مجازی

رویدادهای مجازی به یک امر عادی تبدیل شده ‌اند و متقاعد کردن مردم برای صرف زمان از برنامه‌های شلوغ خود برای حضور در آن کار دشواری است. ویدیو راهی تضمین شده برای ارتقای تلاش های تبلیغاتی شما و جلب علاقه مردم به رویداد شما است.

ویدیوهای طولانی

فیلم و مستندهای طولانی، درست مانند سریال های ویدئویی، استراتژی خوبی برای رونق کسب و کار شما و سرمایه گذاری جدی برای شهرت شرکت شما هستند. ویدیوهای دنباله دار و سریالی و فیلم بلند به دلیل افزایش پخش جریانی بسیار محبوب شده است. تولید یک فیلم سینمایی فقط محدود به شرکت های بزرگ یا معروف نیست. تنها چیزی که نیاز دارید یک تیم، توانایی به داستان پردازی و رویکردی نوآورانه است.

حتی خیلی از برندهای معتبر دنیا با استخدام تیم های ایده پردازی ویدئو، آثار خارق العاده هنری را خلق میکنند و سرمایه گذاری های قابل تاملی روی این استراتژی بازاریابی ویدئویی انجام میدهند.

در سالهای اخیر هم سرمایه گذاری شرکتهای معتبر ایرانی در زمینه ساخت فیلم و سریال رواج زیادی پیدا کرده است. اما اگر شما یک برند بزرگ نیستید نگران نباشید، نیازی نیست هزینه های زیادی صرف کنید، میتوانید با تیم تبلیغات خود نیز اقدام به ساخت ویدئوهای طولانی کنید. حتی میتوانید از برخی اینفلوئنسرهای اینستاگرامی هم کمک بگیرید.

شما کدامیک از روشهای بالا را می پسندید؟ تا به حال از کدامیک استفاده کرده اید؟ چه روشی تاثیر بیشتری در کسب و کار شما داشته؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *