11 روش سئو ویدئوهای سایت برای بازدید حداکثری

سئو ویدئو جهت افزایش بازدید ویدئوهای سایت

سئو ویدئو یکی از مهم ترین ابزار ویدئو مارکتینگ است که در سالیان اخیر با گسترش اینترنت و افزایش استفاده از وبسایت ها و شبکه های اجتماعی تاثیر زیادی در تبلیغات و بازاریابی دارد. از زمان به روزرسانی الگوریتم های پاندا و پنگوئن بسیاری از متخصصین سئو به این نتیجه رسیده اند که جذب بازدید حداکثری و موفقیت در رتبه بندی یک وب سایت در دراز مدت و بالا رفتن بازدید آن فقط مربوط به ساخت تعداد زیادی لینک نیست و این محتوای باکیفیت مثل متن، ویدئو و فایل های تصویری است که منجر به بهبود شرایط و سئو سایت ها می شود.

یکی از بهترین روش های تولید محتوا که توسط برندهای معتبر در سرتاسر دنیا استفاده می شود ، سئو ویدئو ( video seo ) است  که در صورت استفاده صحیح ، ویدئو یک شکل قدرتمند از تولید محتوا برای انتقال پیام به مخاطب می باشد. اگر دقت کرده باشید گوگل و موتورهای جستجوی دیگر یک بخش مجزا برای جستجوی ویدئو دارند و اهمیت زیادی برای محتواهای تصویری قائل هستند.  تا جایی که در حدود 60 درصد از جستجوهایی که در گوگل انجام می شود ، صفحه اول نتایج شامل حداقل یک ویدئو می باشد.

مطلب پیشنهادی و فوق العاده مهم :تولید محتوا با رعایت 9 نکته کلیدی

اهمیت سئو ویدئو

طبق تحقیقات انجام شده ، بیش از 124 میلیون بیننده منحصر به فرد در ایالات متحده  در فقط یک ماه ،  9.5 میلیارد ویدئوی آنلاین و بیش از 19 میلیون بیننده منحصر به فرد در کانادا در همان ماه بیش از 2.1 میلیارد ویدئوی آنلاین تماشا کرده اند. این آمار در کشور ما نیز بسیار بالاست که نشان از اهمیت ویدئو و کلیپ ها در بازاریابی و سئو دارد و می تواند به راحتی تعداد بی شماری مخاطب را برای یک وب سایت به ارمغان آورد.

سئو ویدئو ، مفهوم جدیدی نیست. اما باید بدانید که تعداد کمی از رقبای شما تاکنون از این تکنیک استفاده کرده اند و شما می توانید به راحتی با تولید چند کلیپ ساده خود را در نتایج موتورهای جستجو بالا بکشید. این امکان برای ویدئو های پربازدید وجود دارد که علاوه بر قرار گرفتن در کتگوری ویدئوهای گوگل ، حتی در صفحه اول لیست نتایج قرار بگیرند به شرط اینکه سئو ویدئو به خوبی انجام شود.

یکی از سایت هایی که توانسته در این مزینه موفقیت های فراوانی کسب کند ، آپارات است. آپارات نه تنها ساختار سایت خود را بهینه کرده ، بلکه سئو ویدئوهای منتشر شده روی این پلتفرم را بطور دقیق انجام می دهد و درنتیجه توانسته بازدید حداکثری و با تعداد بالا را در روز بدست آورد. جهت کسب اطلاعات دقیق در این زمینه پیشنهاد می کنیم تحلیل و بررسی سئو سایت آپارات را مطالعه نمایید.

روش های سئو ویدئو

باتوجه به افزایش سرعت اینترنت در ایران و کاهش هزینه های آن در نتیجه رقابت میان شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت میل به مشاهده ویدئو های تبلیغاتی ، سرگرمی ، ورزشی و … افزایش یافته است و در سرتاسر جهان نیز به همین صورت است و طبق برآوردهایی که توسط محققین و متخصصین انجام شده ، می توان گفت که تا سال 2022 بیش از 85 درصد محتوای موجود در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی به صورت ویدئو خواهد بود.

در این شرایط تولید ویدئو می تواند یک ایده مناسب برای وبسایت و شبکه های اجتماعی باشد اما نه هر ویدئو یا کلیپی! در ابتدا باید استراتژی و هدف خود از تولید ویدئو را مشخص کنید و در ادامه براساس اصول سئو بر روی برندسازی ، انتقال درست پیام و افزایش تاثیرگذاری آن تمرکز کنید تا هزینه هایی که برای تولید و ساخت ویدئو صرف می کنید ، هدر نرود. بهترین روش های سئو ویدئو را بصورت کامل بشناسید و سعی کنید از تمام این مواردی که توسط متخصصین شرکت سئوبهینه مشخص شده اند ، استفاده کنید.

اشتراک گذاری ویدئو در شبکه های اجتماعی

به منظور بیشتر دیده شدن یک ویدئو و افزایش شانس جذب مخاطب بیشتر ، اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی اهمیت زیادی دارد. درواقع یکی از ابزارهای دیده شدن ویدئو که تاثیر زیادی در سئو دارد ، شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام ، فیسبوک و لینکدین هستند. این شبکه ها سرشار از کاربران فعال هستند که علاقه دارند ببینید ، بشنوند و ویدئوهای محبوب خود را به اشتراک بگذارند و یا برای دوستان خود ارسال کنند. همین فرآیند می تواند منجر به افزایش بازدیدها و بهبود سئو ویدئو شود.

بارگزاری ویدئو در سایت آپارات

یکی از بهترین ایده های سئو ویدئو ، بارگزاری کلیپ های تصویری در سایت آپارات است. آپارات به عنوان بزرگترین وبسایت اشتراک گذاری ویدئو در ایران است که امکانات مناسبی را برای کاربران در این زمینه ایجاد نموده است. شما می توانید با ساخت یک اکانت ، ویدئو های مد نظر خود را در آپارات به نمایش بگذارید و همچنین به شما اجازه نوشتن یک پاراگراف متن در زیر ویدئو به شما داده می شود. این سایت تعداد کاربران فراوانی را دارد و ویدئو ها با بازدید بالایی روبرو خواهند شد. همچنین در اکانتی که ایجاد می کنید می توانید آدرس وبسایت خود را نیز قرار دهید. در هر حال حتما دقت کنید که به منظور سئو ویدئو در سایت آپارات ، لوگو و آدرس وبسایت خود را نیز به منظور رعایت قانون کپی رایت درج نمایید تا مخاطبان با برند شما آشنا شوند.

استفاده از برچسب گذاری در صفحه ویدئو در آپارات امکان پذیر است و با این کار ضمن دسته بندی ویدئو های شما ، یافتن آنها برای کاربرانی که جستجوی هدفمند انجام می دهند آسان تر می شود.

استفاده از ویدئو در لندینگ پیج

با افزایش توجه گوگل به ویدئو از سال 2018 ، پیشنهاد می شود که از ویدئو در لندینگ پیج های اصلی وبسایت خود استفاده کنید ، تا کاربران ضمن مطالعه محتوای صفحات اصلی و بالا رفتن حضور آنها روی وبسایت ، رضایت کاربری بیشتری داشته باشند. این کار در سئو ویدئو یکی از بهترین ایده هاست.

پیشنهاد ما به شما ، برای آشنایی بیشتر این مطلب را مطالعه بفرمایید: لندینگ پیج چیست؟ چه اهمیتی در سئو دارد؟

قابلیت ثبت نظرات کاربران

به مخاطب خود این امکان را بدهید که پس از مشاهده ویدئو نظرات خود را ثبت نماید. حتما سعی کنید که بخشی را متتناسب با این کار روی وبسایت خود قرار دهید و از کاربران بخواهید نظرات و انتقادات خود را اعلام کنند. کامنت گذاری و ثبت نظرات تاثیر زیادی در بهبود سئو دارد.

کاهش حجم در سئو ویدئو

فاکتور حجم ویدئو ، از دو جنبه قابل بررسی است. یکی اینکه گوگل به صفحاتی علاقه دارد که کم حجم باشند و سرعت بارگزاری بالایی داشته باشند و وبسایت هایی که چنین شرایطی دارند مسلما در رتبه های بهتری نسبت به رقبا قرار می گیرند. از منظر کاربران نیز ، پایین بودن حجم به صورت مستقیم اهمیتی ندارد ، برای کاربر سرعت بارگزاری و اجرای ویدئو مهم است و اگر کلیپ مورد نظر با سرعت کمی اجرا شود امکان بستن آن توسط کاربر وجود دارد.

فشرده سازی و کاهش حجم ویدئو

درج عنوان و توضیحات مناسب در سئو ویدئو

در سئو ویدئو هم مانند سئو محتوا باید برای هر ویدئو عنوان و توضیحات مناسب درج شود تا مخاطب پیش از مشاهده آن متوجه محتوای آن باشد و با هدف از پیش تعیین شده ویدئو را مشاهده نماید. این کار اثرگذاری ویدئو را افزایش می دهد و در دسته سئو هدفمند قرار می گیرد

عدم استفاده از محتوای فلش

گوگل میانه خوبی با محتوای فلش ندارد. پس باید سعی کنید به هیچ وجه از انتشار ویدئو به صورت فلش بپرهیزید. در عوض در html5  شرایط جدیدی با استفاده از کدنویسی برای بارگزاری ویدئو فراهم شده که نتایج مثبت و سازنده ای در سئو دارد.

درج کدهای نشانه گذاری schema

تاریخ انتشار ویدئو ، برند یا شرکت منتشر کننده ، شماره تماس با سازنده ، مکان تهیه و ارائه ویدئو ، تگ عنوان  و توضیحات و اطلاعات دقیقی از ویدئو را باید بوسیله کدهای نشانه گذاری schema  بر روی آن درج نمایید.

تناسب ویدئو با موضوع سایت

در سئو ویدئو باید به هماهنگی موضوع ویدئو با موضوع و ماهیت وبسایت خود توجه کنید. زیرا مخاطبان شما افرادی هستند که به موضوع سایت شما علاقه مندند و اگر ویدئو یا تصویری متناقض با آنچه ماهیت سایت شماست ببینند علاقه ای به آن نخواهند داشت. این هماهنگی باعث ایجاد ارزش می شود و افزایش ترافیک سایت را به دنبال دارد

دقت به  Thumbnail و تصویر کاور

برای درک بهتر کاربرانی که برای بار اول ویدئو را مشاهده می کنند می توانید از یک تصویر مناسب به عنوان کاور ویدئو استفاده کنید و یا در وبسایت هایی که برخی از تصاویر کوچک ( thumbnail ) را در صفحه ویدئو نمایش میدهند، می توانید از چند تصویر اصلی و مفهومی ویدئو استفاده کنید

درج متن روی ویدئو تاثیر مثبت در سئو دارد

افزایش قابلیت های هوش مصنوعی موتورهای جستجو ، این امکان را برای خزنده های جستجوگر فراهم کرده که به خوبی محتوای ویدئو را آنالیز کرده و بفهمند. اما در عین حال اگر از متن یا بخشی از محتوای ویدئو به صورت نوشتاری روی آن نیز استفاده کنید در سئو تاثیر بیشتری دارد.

مطلب پیشنهادی روبرو را حتما مطالعه کنید : نقش هوش مصنوعی در سئو و رتبه بندی سایت

تکنیک ها و روشهای سئو ویدئو

ثبت ویدئو روی سایت یا سرویس های اشتراک گذاری؟

سرویس های اشتراک گذاری ویدئو مثل youtube این امکان را فراهم می کنند که پس از بارگزاری ویدئو یک لینک کوتاه شده در اختیار شما قرار می دهند که می توانید آن را در سایت خود قرار دهید و ویدئو برای کاربران قابل مشاهده باشد. این کار برای کاهش حجم صفحات مناسب است اما یک ایراد نیز دارد ، در این صورت موتورهای جستجو ویدئو را به نام سایت شما نمی شناسند و آن را متعلق به یوتیوب می دانند و از این بابت رتبه و ارزشی شامل وبسایت شما نخواهد شد. بهتر این است که با کاهش حجم ویدئو ها آنها را مستقیما روی هاست و سرور خود آپلود کنید.

سئو ویدئو برای بارگزاری روی سایت

برای بارگزاری ویدئو روی وبسایت شخصی یا شرکتی ، باید به حجم آن ، استفاده از تگ های نشانه گذاری و توضیحات متنی آن توجه فراوان داشت. ویدئو اگر به صورت صحیح سئو شده باشد می تواند منجر به افزایش بازدید سایت و ارزش بیشتر آن در موتورهای جستجو شود. گوگل این قابلیت را ایجاد کرده که ویدئوها در یک دسته بندی مشخص برای علاقه مندان نمایش داده شوند و حتی ویدئوهایی که مخاطب و محبوبیت زیادی دارند امکان حضور در نتایج اصلی را نیز خواهند داشت.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *