انکرتکست چیست و چه اهمیتی در لینکسازی دارد؟

انکرتکست مناسب و تاثیر آن در سئو

انکرتکست anchor text متن لینک است که برای کاربران قابل مشاهده می باشد و به دلایل زیادی در سئو اهمیت دارد. آنچه شما به عنوان متن لینک با انکرتکست لینک های داخلی و خارجی می نویسید می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر رتبه سایت در موتورهای جستجو داشته باشد.

در این مطلب ، با توضیح اینکه انکرتکست چیست؟ روش های صحیح نوشتن و درج متن لینک را توضیح می دهیم و خواهیم گفت چه متنی تاثیر مثبتی در  سئو دارد و در چه حالتی موجب جریمه یک صفحه توسط گوگل می شود. همچنین تفاوتهای بین ایجاد انکرتکست برای لینک های داخلی و خارجی را بررسی خواهیم کرد.

حتی برخی از دستورالعمل های گوگل در رابطه با لینک سازی و نحوه نوشتن انکرتکست کمی متناقض است. اما به طور کلی پیشنهاد می شود که از افراط در درج عبارت کلیدی خودداری کنید. از خرید بیش از حد لینک بپرهیزید. لینک های دریافتی را میان صفحات سایت تقسیم کنید و بسیاری از موارد دیگر که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

پیشنهاد می کنیم حتما ابتدا مقاله  روش های لینک سازی صحیح را مطالعه نمایید.

انکرتکست چیست؟

Anchor text یا متن لینک  بخشی از لینک است که روی آن کلیک می کنید و توسط کاربران به عنوان معرف لینک قابل مشاهده است و در بین تگ های  <a href> و   </a>  قرار می گیرد. مانند مثال زیر:

<a href=”example.com “> انکر تکست </a>

انکرتکست در مورد صفحه ای که به آن لینک می دهید ، یک نماد و توضیح مختصر به کاربران و موتورهای جستجو می دهد.

لینکی که به سایت خود اضافه می کنید می تواند به صفحات دیگر در سایت شما (که یک لینک داخلی است) یا به صفحات وب سایت های دیگر (این یک لینک خارجی است) اشاره کند.

در هر دو حالت ، با درج انکرتکست مناسب و در راستای موضوع صفحه مقصد، به خزنده های گوگل و کاربران کمک می کنید که درک بهتری از لینک ایجاد شده داشته باشند.

انواع انکرتکست

متن لینک انواع مختلفی دارد که می توانید هنگام لینک سازی از هرکدام استفاده کنید.

اگر در سئو ، مبتدی هستید ، ابتدا باید اصطلاحات رایج در سئو را متوجه شوید.

نام تجاری – انکرتکست می تواند از برند سایت شما تشکیل شده باشد. مثلا ما برای لینک دادن به صفحه اصلی سایت ، از برند سئو سایت سئوبهینه استفاده می کنیم.

آدرسurl  -همچنین می توانید از url صفحه هدف به عنوان متن لینک استفاده کنید. مثلا اگر ما برای لینک دادن به صفحه نخست سایت از انکرتکست seobehine.ir استفاده کنیم از این نوع می باشد.

انکرتکست های عمومی – به طور مثال مواردی که اغلب استفاده می شود: بیشتر بخوانید ، یا اینجا را کلیک کنید

مطابقت دقیق کلمات کلیدی – استفاده از کلمات کلیدی برای لینک دهی ، به عنوان مثال : کلمه کلیدی صفحه اصلی سایت ما ، سئو سایت است. پس در این حالت متن لینک سئو سایت خواهد بود.

تطابق جزئی – استفاده از کلمات کلیدی با متن اضافی ، برای نمونه: خدمات سئو سایت

عنوان صفحه – با استفاده از عنوان صفحه مقصد به عنوان انکرتکست

اگرچه متن لینک مدت زمان طولانی است که وجود داشته ، اما بسیاری از وبمستر ها کماکان در درج آن دچار اشتباهاتی می شوند

نوشتن متن لینک بهینه شده برای لینکهای داخلی و خارجی می تواند تاثیر زیادی در سئو داشته باشد و به چند روش قابل انجام است.

متن لینک بهینه شده در لینک سازی داخلی می تواند موتورهای جستجو را در درک ساختار سایت یاری دهد و در بک لینک های دریافتی می تواند به شما در بالا بردن رتبه سایت کمک نماید و به کاربران در درک موضوع صفحه لینکی که می خواهند روی آن کلیک کنند یاری می رساند.

انکرتکست معنی دار انتخاب کنید

از استفاده از کلمات عمومی مانند “اینجا را کلیک کنید” ، “این” ، “این را بخوانید” ، “بیشتر بخوانید” و غیره خودداری کنید. این کلمات به موتورهای جستجو در مورد صفحه لینک ، اطلاعات دقیقی نمی دهند.

از استفاده از متنی که مربوط به محتوای صفحه هدف نیست ، خودداری کنید.

از استفاده از URL یک صفحه به عنوان انکرتکست بپرهیزید. اگرچه هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد ، اما ترجیحا استفاده از انواع دیگر انکر تکستها اولویت دارد.

متن لینک کوتاه بنویسید

متن لینک کوتاه را بنویسید ، مختصر و بدون کلمات اضافی باشد. انکرتکست با تعداد کلمات زیاد، درک موتورهای جستجو را دشوار می کند. به نظر شما علت این امر چیست؟

نمونه ای از متن لینک خوب

<a href=”example.com “> انکرتکست چیست؟ </a>

نمونه ای از متن لینک بد

<a href=”example.com “> انکر تکست به عنوان لینک قابل کلیک تعریف شده است </a>

فرمت لینک ها متفاوت از متن معمولی باشد

همواره از رنگ و فونت متفاوت از متن اصلی برای انکرتکست استفاده کنید. مثلا ما از رنگ قرمز برای نشان داده لینکهای درون صفحه استفاده کرده ایم. همچنین می توانید لینک ها را بولد کنید و برجسته تر نمایش دهید. حال شما به این سوال پاسخ دهید ، که علت برجسته و متفاوت نشان دادن انکرتکست چیست؟

انکرتکست و جریمه های گوگل

یکی از دلایلی که انکرتکست در  سئو اهمیت دارد ، به این دلیل است که بک لینک ها و لینک سازی یکی از مهم ترین عوامل رتبه بندی سایت ها در گوگل است

لینکهایی که از یک وب سایت به وب سایت دیگر داده می شوند ، توسط الگوریتم های گوگل و دیگر موتورهای جستجو به عنوان یک امتیاز مثبت و رای اعتماد در نظر گرفته می شوند.

فرآیند ساخت و دریافت بک لینک ، بخش مهمی از سئو خارجی سایت است.

یکی از عواملی که در چگونگی ساخت یک لینک بسیار اهمیت دارد ، همین انکرتکست است.

دلیل این امر این است که انکرتکست یک لینک دریافتی ، سرنخ های خوبی از اینکه صفحه در مورد چه صحبت می کند و برای چه عبارتی باید در رتبه بندی نمایش داده شود به موتورهای جستجو می دهد.

همچنین چون بک لینک ها موجب انتقال اعتبار یک صفحه به صفحه دیگر می شوند ، باید با متن لینک مناسب درج شوند.

اما همانطور که در مقالات پیشین اشاره کرده ایم ، لینک سازی قواعد و اصول خاص خود را دارد و گوگل در صورت مشاهده لینک سازی غیرطبیعی سایت را جریمه می کند.

هنگامی که گوگل متوجه می شود که لینک به طور طبیعی ایجاد نشده است ، جریمه هایی را برای هر دو وب سایت  لینک دهنده و لینک گیرنده اعمال می کند و یا لینک موردنظر را کم ارزش و بی اعتبار می داند.

نکات زیر را در لینک سازی رعایت کنید

در دنیای سئو ، الگوریتمی که انکرتکست و لینک ها را مورد بررسی قرار می دهد ، الگوریتم پنگوئن است. بهینه شده را بطور خاص مورد هدف قرار می دهد ، به پنگوئن معروف است. برای اینکه توسط پنگوئن گوگل جریمه نشوید ، نکات زیر را رعایت نمایید:

از وب سایت های معتبر و غیر اسپم لینک بگیرید. لینک های بی کیفیت را به کل فراموش کنید.

از استفاده بیش از حد از تطابق کامل کلمات کلیدی برای انکرتکست بپرهیزید. اما در عین حال آن را کوتاه نگه دارید.

از متن لینک های متنوع یعنی در حالت تطابق کامل  ، تطابق جزئی ، ترکیب برند ، ترکیب کلمه کلیدی و کلمات دیگر استفاده نمایید.

از برند و نام تجاری خود به عنوان انکرتکست بیشتر استفاده کنید.

از کجا بفهمم سایت من جریمه شده یا خیر؟ 29 علت جریمه سایت توسط گوگل

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *