دامین اتوریتی و راهکارهای افزایش اتوریتی دامنه

روش های افزایش دامین اتوریتی domain authority

در این مطلب راهکارها و روش های افزایش دامین اتوریتی و پیج اتوریتی را توضیح خواهیم داد و فاکتورهایی که در این زمینه تاثیر دارند را بر می شماریم. این دو مفهوم خود دربرگیرنده بیش از 50 معیار از فاکتورهای سئو هستند و افزایش اعتبار سایت می تواند گامی بلند در جهت افزایش رتبه در موتورهای جستجو که هدف نهایی مالکین وبسایت ها و فروشگاه های اینترنتی است باشد.

برای نشان دادن اهمیت افزایش دامین اتوریتی و پیج اتوریتی که توسط شرکت moz معرفی شده اند ، همین کافی است که بدانید یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو و رتبه بندی سایت و صفحات وبسایت ها ، پیج اتوریتی page authority   می باشد. پیج اتوریتی ، امتیازی از قدرت و کیفیت هر صفحه از سایت است که برای صفحات مختلف متفاوت می باشد و میانگین این امتیازات دامین اتوریتی domain authority را تشکیل می دهد که هردو امتیازی بین 1 تا 100 هستند و هرچقدر این عدد بیشتر باشد احتمال کسب رتبه بهتر در گوگل برای سایت افزایش می یابد.

پیج اتوریتی چیست؟

پیج اتوریتی که با PA شناخته می شود امتیازی جهت تعیین میزان اعتبار و قدرت هر یک از صفحات سایت می باشد که ارزش تک تک url  ها را به صورت جدا محاسبه می کند و به عوامی همچون کیفیت محتوا ، میزان بازدید مطلب ، تعداد اشتراک در شبکه های اجتماعی و لینک های دریافتی صفحه از سایتهای دیگر یا از صفحات دیگر همان دامنه بستگی دارد. میانگین page authority  تمام صفحات سایت ، امتیاز دامین اتوریتی را تشکیل می دهد.

افزایش پیج اتوریتی برای افزایش اعتبار دامنه

افزایش دامین اتوریتی DA

Domain authority که در اختصار با علامت DA مشخص می شود که رقمی بین یک تا صد است و هرچقدر بیشتر باشد سایت نسبت به رقبا در جایگاه بهتری در نتایج serp  قرار می گیرد. هرچند که دامین اتوریتی تنها فاکتور رتبه بندی نیست ، اما افزایش آن که در پی بهبود مجموعه ای از فاکتورهای سئو بدست می آید می تواند تضمینی بر ارتقا رتبه سایت در گوگل باشد. در بسیاری از مقالات به این نکته اشاره شده که دامین اتوریتی یک سیستم امتیازدهی نسبی است یعنی در نتیجه مقایسه وب سایت هایی که در یک زمینه فعالیت می کنند به دامنه های مختلف داده می شود. این عدد توسط وبسایت moz به وبسایت ها داده می شود.

فاکتورهای موثر در افزایش دامین اتوریتی

به دلیل اینکه دامین اتوریتی میانگین اعتبار مجموعه صفحات سایت است ، طبیعتا فاکتورهایی که در افزایش اعتبار دامنه تاثیر دارند می توانند موجب افزایش اتوریتی صفحات نیز شوند. فاکتور DA که توسط سایت MOZ بنیانگذاری شده است به چند عامل اصلی بستگی دارد. این عوامل بصورت تکی نمی توانند تضمین افزایش دامین اتوریتی باشد بلکه مجموعه تمام این 4 فاکتور باید بهبود داده شود تا DA افزایش یابد.

عمر دامنه

یکی از فاکتورهایی که تاثیر مستقیمی در اتوریتی دامنه دارد ، عمر آن است. هرچقدر زمان ثبت دامنه قدیمی تر باشد احتمالا امتیاز بیشتری نسبت به رقبایی که در یک سطح فعالیتی هستند ، خواهد داشت. مثلا اگر دو دامنه شرایط کاملا یکسانی از نظر سئو و تعداد بکلینک ها داشته باشند ، سایتی امتیاز بالاتری دارد که عمر دامنه بیشتری داشته باشد.

تعداد و کیفیت بک لینک

تعداد و کیفیت بک لینک ها نیز در افزایش دامین اتوریتی و اعتبار صفحات تاثیر دارد. توجه به کیفیت باید در کنار کمیت قرار بگیرد تا نتیجه مطلوب و مثبتی در اعتبار سایت داشته باشد. در این شرایط شما باید سعی کنید از وبسایت های زیاد که خود دامین اتوریتی بالایی دارند لینک دریافت کنید و از دریافت لینک وبسایت های ضعیف اکیدا خودداری نمایید.

مقاله پیشنهادی : روش های لینک سازی صحیح برای بهبود سئو سایت

اعتبار برند در افزایش دامین اتوریتی تاثیر دارد

منظور از اعتبار برند میزان محبوبیت و جستجوی آن توسط کاربران در موتورهای جستجو می باشد. هرچقدر که نام تجاری و برند سایت شما در گوگل بیشتر جستجو شود و شناخت مخاطبان و مشتریان از وبسایت شما بیشتر شود ، دامین اتوریتی افزایش خواهد یافت. در مقاله تاثیر متقابل سئو و برندینگ ، چگونگی افزایش اعتبار برند و نقش سئو در آن را توضیح داده ایم که جهت مطالعه پیشنهاد می شود.

محبوبیت سایت در شبکه های اجتماعی

یکی دیگر از عواملی که در افزایش پیج یا دامین اتوریتی تاثیر دارد ، محبوبیت آن در شبکه های اجتماعی است. میزان اشتراک گذاری مطالب توسط کاربران ،  تبلیغات محصولات و خدمات در رسانه های اجتماعی مجازی و دریافت لایک و نظرات مخاطبان در این عامل موثر هستند که در بالا رفتن امتیاز دامین اتوریتی نقش دارند.

چگونه دامین اتوریتی را افزایش دهیم؟

باتوجه به اهمیتی که دامین و پیج اتوریتی در رتبه سایت دارند و افزایش آنها موجب ارتقا رتبه سایت می شود ، تلاش سئوکاران و مالکین وبسایت ها برای افزایش این دو فاکتور بیش از پیش شده است. این دو امتیاز نمایانگر این است که تا چه میزان اصول سئو مربوط به افزایش دامین اتوریتی و اعتبار سایت به درستی انجام شده است و هرچه بیشتر باشند شانس رتبه بهتر در گوگل را برای سایت فراهم می کنند. مثل همیشه برای تحقق اهداف سئو روش و راهکارهایی وجود دارد و مشاورین سئوبهینه در ادامه مهم ترین تکنیک های افزایش اتوریتی دامنه را تشریح کرده اند.

دریافت بک لینک های معتبر

بک لینک ها تاثیر مستقیم و غیرمستقیمی در رتبه سایت دارند. در وضعیت مستقیم موجب افزایش ورودی و بازدید سایت می شوند که یکی از اهداف سئو است و در حالت غیرمستقیم می توانند در کاهش یا افزایش دامین اتوریتی تاثیر بگذارند. برای اینکه اتوریتی صفحات سایت خود را بالا ببرید ، باید از سایت هایی که اتوریتی بالایی دارند لینک دریافت کنید. برای این منظور می توانید از طریق بررسی سایتها در وبسایت MOZ اتوریتی دامنه و صفحات را متوجه شوید .

توجه! اتوریتی دامنه خود را در کمترین زمان ممکن افزایش دهید: خرید بک لینک مطمئن

نکته مهم: دقت کنید که برای افزایش دامین اتوریتی حتما از سایت هایی بک لینک بگیرید که قدرت دامنه و امتیاز بالایی داشته باشند ، در این حالت پیج اتوریتی چندان اهمیتی ندارد ، مگر اینکه قصد داشته باشید فقط از یک صفحه سایت مبدا بک لینک بگیرید.

افزایش دامین اتوریتی با دریافت بک لینک معتبر

روش های تولید مستمر و منظم محتوا

تولید مستمر و منظم محتوا می تواند ارزاش و اعتبار یک سایت را بالا ببرد. هرچقدر کاربران بیشتری وارد سایت شوند و میزان حضور آنها در صفحات سایت افزایش یابد موجب بهبود دامین اتوریتی خواهد شد. در مقالات جدیدی از سوی متخصصین گوگل ارائه می شود بر تاثیر تولید محتوای مداوم و البته باکیفیت بر رتبه بندی موتورهای جستجو تاکید زیادی شده است. زمانی که شما مستمر اقدام به نشر مطالب جدید و کاربردی کنید ارزش دامنه شما در گوگل بالا خواهد رفت و وبسایت شما به عنوان یک مرجع تخصصی در نظر گرفته خواهد شد.

سئو اصولی سایت

ذکر این مطلب ضروری است که فقط بک لینک و یا تولید بی هدف محتوا نمی تواند ضامن بهبود اتوریتی دامنه باشد. علاوه بر موارد ذکر شده ، اصول کلی سئو حتما باید به درستی اجرا شود. از سئو تصاویر گرفته تا بهینه سازی کدهای قالب سایت ، سئو محتوا ، بهبود تجربه کاربری UX ، اصلاح ساختار و مسیریابی کاربران در سایت ، ایجاد دسته بندی اصولی مطالب و خدمات و محصولات ، بالا بردن سرعت سایت ، ایجاد نسخه های سازگار با موبایل و تبلت ، کاهش تعداد و حجم فایل های استایل و جاوااسکریپت بخشی از مهم ترین راهکارهای اصولی سئو هستند که باید برای افزایش پیج اتوریتی یک به یک اجرا شوند.

12 پاسخ
  • عرفان
   عرفان گفته:

   به زور نیاوردنت اینجا که
   البته باید سر شما کلاه بزارند من از خدمات این مجموعه استفاده کردم و راضی بودم خدا بهشون برکت بده

   پاسخ
 1. مرتضی کیانی
  مرتضی کیانی گفته:

  سایت ما در زمینه تلویزیون شهری اوتدور و ایندور و نمایشگر ویدئو وال ال ای دی فعالیت داره و تعداد بک لینک در اهرش حدود سه هزار تاست ولی موز میگه ۶۴ تا دلیلش چیه

  پاسخ
  • seobehine
   seobehine گفته:

   سلام. از 3 هزار دامنه لینک دریافت کردید؟ تعداد دامنه با تعداد صفحاتی که بک لینک دریافت کردید متفاوته. مثلا ممکنه یک سایت 300 صفحه داشته باشه که در این صورت از یک دامنه و 300 صفحه بک لینک دریافت کردید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *